پارافین Paraffin سفید رنگ، تا حدودی شفاف، موم سخت شامل مخلوطی از هیدروکربنهای مستقل پیوسته است که نقطه ذوب از حدود 48 تا 66 درجه سانتیگراد (120 تا 150 درجه فارنهایت) قرار دارند. موم پارافین از نفت توسط روغن های روانکاری روغن دواکسینگ به دست می آید. در شمع ها، کاغذ موم، بلوری ها، لوازم آرایشی و عایق های الکتریکی استفاده می شود. کمک به استخراج عطر از گل ها، پایه ای برای پماد در پزشکی ایجاد می کند و یک پوشش ضد آب برای چوب عرضه می کند. در مسابقات چوب و کاغذ، آن را با تهیه یک سوخت هیدروکربن به راحتی تبخیر کمک می کند تا جفت مارپیچ را بسوزانید.

برای اولین بار به صورت تجاری در سال 1867 تولید شد، کمتر از 10 سال پس از حفاری اولین چاه نفت. موم پارافین به راحتی از روغن بر روی یخ خشک می شود. پیشرفت فنی تنها برای جداسازی و فیلتراسیون کارآمدتر و مقرون به صرفه است. روش های تصفیه شامل درمان شیمیایی، رنگ آمیزی با جاذب ها و تقسیم کردن واکس های جدا شده به دسته های تقطیر، کریستالیزاسیون یا هر دو است. روغن های خام به طور گسترده در محتوای موم متفاوت است. موم پارافین مصنوعی بعد از جنگ جهانی دوم به عنوان یکی از محصولاتی که در واکنش فیشر-تروپش به دست آمد، تبدیل گاز به هیدروکربن ها را به صورت تجاری انجام داد.

سفید و سخت تر از موم پارافین نفت، محصول مصنوعی دارای شخصیت منحصر به فرد و خلوص بالا است که آن را جایگزین مناسب برای برخی از موم های گیاهی و به عنوان یک اصلاح کننده برای واکس نفت و برای برخی از پلاستیک، مانند پلی اتیلن. واکسن های پارافین مصنوعی ممکن است برای تولید واکسهای ضخیم زرد و سخت از وزن مولکولی بالا که می توانند با محلول های آبی یا قلیایی ارگانیک و غیر آلی مانند بوراکس، هیدروکسید سدیم، تری اتانول آمین و مورفولین ساخته شوند اکسیداسیون می شوند. این پراکندگی موم به عنوان موم طبقه سنگین، به عنوان ضد آب برای منسوجات و کاغذ، به عنوان عامل پوست چرم، به عنوان روانکاری رسانای فلز، به عنوان پیشگیری از زنگ، و برای سنگ فرش و درمان بتن استفاده می شود.

کاربرد پارافین Paraffin در صنعت

در کاربردهای صنعتی، اغلب مفید است برای تغییر خواص کریستال موم پارافین، به طور معمول با اضافه کردن به زنجیره ستون کربن. این اصلاح معمولا با افزودنی ها، موم میکرو کریستالی یا فرم های پلی اتیلن انجام می شود. خواص شاخه ای در پارافین اصلاح شده با ویسکوزیته بالاتر، ساختار کوچکتر بلوری و خواص عملکردی اصلاح شده حاصل می شود. موم پارافین خالص به ندرت برای حکاکی مدل های اصلی برای ریخته گری فلز و سایر مواد در فرایند موم استفاده می شود، زیرا در دمای اتاق نسبتا شکننده است و زمانی که کار می کند خطرات تراشه و شکستگی را نشان می دهد. واکس نرم و قابل انعطاف، مانند موم زنبور عسل، ممکن است برای ساخت مجسمه ترجیح داده شود، اما واکسهای ریخته گری ، اغلب مبتنی بر پارافین، به صراحت برای این هدف آماده می شوند.

در آزمایشگاه آسیب شناسی، موم پارافین قبل از جدا سازی نمونه های نازک بافت مورد استفاده قرار می گیرد. آب از بافت از طریق افزایش قدرت الكتریكی (75٪ به مطلق) برداشته می شود و بافت در حلال های آلی مثل زایلن پاك می شود. سپس بافت به مدت چند ساعت در موم پارافین قرار داده می شود و سپس در یک قالب با موم قرار داده می شود تا آن را سرد و جامد کند.

صنایع عمده Paraffin:

شمع، بسته بندی، ترموستات و صنایع تقطیر همه کاربران عمده موم هستند.

صنایع تخصصی Paraffin:

Paraffin در شمع ها 

صنعت شمع یکی از بخش های مهم برای مصرف موم پارافین تصفیه شده در جهان است که ماده ترجیحی برای ساخت شمع است. علاوه بر این، علیرغم تشدید تنوع برنامه های کاربردی موم، تولید شمع همچنان بیشتر از موم پارافین در سراسر جهان است.

Paraffin در پوشش سد

واکس نفت بر اساس سطوح مختلف می توان برای کاهش نفوذ ناخواسته و یا تعامل مایع های مختلف (آب، گریس، و غیره) و گازها (اکسیژن و غیره) استفاده شود.

Paraffin در اندازه صفحه اصلی

واکسهای نفتی به شکل مذاب یا امولسیون به منظور ارائه رطوبت نسبی به تخته های کامپوزیت چوب (رشته گرا، ذرات، چوب سخت، گچ و فیبر چوب با ضخامت متوسط)

Paraffin در کاسه بطری

واکس های نفتی می توانند برای پوشش دادن و محافظت درپوش های پلاستیکی استفاده شوند. موم برای تشکیل یک مهر و موم آبگیر بین بطری و کلاه بیرونی برای کاهش نشت در صورت لغو بطری استفاده می شود.

Paraffin در مخلوط جامد

پارافین در فرمول بندی سیلک ها و سیلانت ها برای افزایش توانایی و قابلیت فرآیند مورد استفاده قرار می گیرند.

Paraffin در پایه آدامس

موم پارافین برای ترکیب مواد تشکیل دهنده استفاده می شود و به عنوان یک اصلاح کننده برای انتقال ویژگی ها استفاده می شود. گاهی اوقات واکس میکرو کریستالی برای تغییر این خواص نیز ترکیب می شوند.

Paraffin در بازدارنده خوردگی

واکسن های نفت دارای خواص فیزیکی و خواص ضد آب هستند و آنها را در ترکیبات پیشگیرانه زنگ زدگی می کند.

Paraffin در آرایشی و بهداشتی

واکسن های نفتی به عنوان مواد پایه ایمنی، حلال یا حامل به منظور ارائه رطوبت، اصلاح ویسکوزیته یا فرمولاسیون جامد استفاده می شود.

Paraffin در مداد شمعی

واکسن پارافین به عنوان رنگدانه رنگدانه ای استفاده می شود. آنها در انتقال رنگدانه از مداد رنگی به بستر مورد نظر کمک می کنند.

Paraffin در موم دندانی

ترکیبات موم و پارافین با فرمولاسیون با کیفیت بالا برای استفاده در دندانپزشکی فرموله شده اند. این واکسها معمولا توسط شرکت های تخصصی ارائه می شود که از واکسن پارافین و میکرو کریستالی با مواد دیگر استفاده می کنند تا یک موم دندانی به پایان برسد.

Paraffin در فنجان ها

عناصر نفتی، سختی ساختاری و نفوذ مایع را از طریق بستر کاغذی کاهش می دهند.

Paraffin در مواد منفجره

موم پارافین به عنوان یک مانع رطوبت در پلاگین های دینامیت استفاده می شود. واکس میکرو کریستالی به عنوان یک حساسیت در تولید فیوزهای منفجره استفاده می شود.

Paraffin در پارچه

واکسن پارافین و مخلوط موم می تواند به پارچه برای اضافه کردن ویژگی های مورد نظر مانند “drape”، چین و چروک و یا مقاومت در برابر رطوبت استفاده شود.

Paraffin در آتش سوزی

واکسهای نفتی (بهویژه واکسهای خام) برای اتصال دانههای فشرده چوب و حفظ شکل استفاده میشوند. واکسها باعث احیای محصول و حمایت از خواص سوختگی می شود.

Paraffin در کفپوش ها

واکس های بر پایه نفت، ویژگی های براق و بافندگی لهستانی و یا رب در درجه اول برای کف های چوبی را افزایش می دهد.

Paraffin در عایق

واکسن پارافین به علت قابلیت های عایق بندی آنها در کاربردهای مختلف الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد.

Paraffin در ریخته گری

واکسن پارافین و میکرو کریستالی به عنوان گیرنده در واکس ریخته گری سرمایه گذاری می شود و پس از تولید قالب کمک می کند. واکسهای ریخته گری سرمایه گذاری، ثبات بعدی استثنایی مورد نیاز برای ریخته گری دقیق فلزات را ارائه می دهند.

Paraffin در درمان پوست

مقیاس خالص و واکسهای پارافین برای تسکین و تحریک آب به مواد چرمی استفاده می شود.

Paraffin در پوشش های فلزی

واکسهای پارافین و مقیاس خالص می توانند بر روی سطح فلزات در هنگام تولید و حمل و نقل استفاده شوند تا روانکاری شوند و به عنوان یک مانع حفاظتی (اچ سازی یا رطوبت اسید) استفاده شوند.

Paraffin در حذف رنگ و براق

مقادیر خالص و واکسن پارافین تبخیر حلالها را افزایش می دهد و باعث افزایش کارایی آنها می شود.

Paraffin در فیزیوتراپی

پارافین ذوب پایین و واکس های مقیاس خام در فیزیوتراپی برای ارائه گرما به یک منطقه مجروح استفاده می شود. واکسها اجازه می دهد تا آزادی بیشتری از حرارت برای یک دوره طولانی تر از آب، بخشی کاملا تحت درمان قرار گیرد و بیمار در موقعیت ثابت باقی نمی ماند.

Paraffin در روان کننده پی وی سی

واکسن پارافین روانکاری خارجی را در طول اکستروژن PVC فراهم می کند.

Paraffin در رنگ مارک جاده

واکس های نفتی و پلی الفائولین های اتاکتیک به عنوان پرکننده ها و گیرنده های رنگی و نوار های رنگی در جاده های ترموپلاستیک عمل می کنند. واکس های پارافین و مقادیر خالص به عنوان مواد اتصال دهنده برای مواد فعال در گلوتن های کشف شده استفاده می شود.

Paraffin درحفاظت از سطح، رنگ و لاک الکل

واکسن پارافین به عنوان افزودنی در تولید جوهر چاپ و لاک الکل برای افزایش مقاومت محصولات به اصطکاک یا خراشیدگی یا رسیدن به یک ظاهر خاص استفاده می شود و به عنوان مانع رطوبت عمل می کند. همچنین به عنوان یک ماده لیگاند برای مینای دندان، مواد روان کننده، حفاظت در برابر خوردگی و غیره استفاده می شود.

واکسهای بر پایه نفت ویژگی های براق و چسبناک لهستانی یا چسب را افزایش می دهند.

Paraffin در مسابقات

مقدار موم پارافین که به سطح مسابقات اعمال می شود، اگر چه حداقل، کمک می کند تا آنها را تنظیم سوزش.

Paraffin در نساجی

واکسهای نفتی در درمان نساجی به منظور ارائه روانکاری، مقاومت در برابر نفوذ آب و یا سایر مایعات، و تأثیر احساس، نگاه و عملکرد محصول نهایی به کار می روند.

Paraffin در بستن بافت

موم پارافین به عنوان یک محیط جاسازی در مطالعه بافت برای بیش از 100 سال مورد استفاده قرار گرفته است. این محفظه مناسب برای بافت شناسی معمول است زیرا می تواند بافت را به صورت مایع (در هنگام گرم شدن) نفوذ کند و در صورت خنک شدن با آسیب کمی به بافت، جامد می شود.

Paraffin در واشر کاسه توالت

مقیاس خالص و واکسهای میکرو کریستالی به شکل حلقه هایی طراحی شده اند که اتصالات بین پایه توالت و فلنج تخلیه را تمیز می دهند.

Paraffin در غذا

واکسن پارافین کاملا تصفیه شده معمولا دارای مقدار کم روغن (کمتر از 5٪ وزن)، رنگ خوب (28 دقیقه ASTM) و بسیار سخت است. اغلب FDA نیاز به 178.3710 (برای استفاده در تماس با غذا) و 172.886 (برای استفاده در غذا) ملاقات. این نوع واکسها در بسیاری از کاربردهای مختلف انواع خواص سودمند ارائه می دهد. واکسن پارافین در انواع مختلف غذاها مانند مثال هایی از پنیر های خاصی برای حفاظت از سطح یا برای تولید پایه آدامس استفاده می شود که یکی از عناصر اساسی آدامس است. همچنین برای مرکبات و میوه های دیگر برای بهبود رطوبت، گسترش زندگی و طراوت و ارائه درخشش استفاده می شود.

Paraffin در کشاورزی

در صنعت کود، واکسن پارافین و مخلوط های مخصوص به عنوان افزودنی های ضد کیک برای ساده سازی حمل و نقل و دوز کودها استفاده می شود.

Paraffin در لاستیک

موم پارافین به عنوان یک افزودنی در تولید لاستیک ها، عایق بندی آنها از ازن و جلوگیری از شکاف در آنها استفاده می شود.

Paraffin در کلیپ بورد

تقاضای جهانی در دهه های اخیر برای مبلمان و مسکن موجب جستجوی مواد جایگزین برای چوب شده است. این جستجو موجب اختراع و توسعه تخته های تراشه شده است که در آن پارافین مضر نیاز به یک ردپای رطوبت را تضمین می کند که سختی تخته ها و مقاومت آنها در برابر رطوبت است.

Paraffin در موم اسکی

واکسن پارافین اجازه می دهد اسکی بازان برای دستیابی به سطح یکنواخت و بدون مشکل از سرعت بسیار بیشتری برخوردار شوند. واکسها به رابط کاربری برف / اسکی برای پر کردن تمام حفره ها در پایه اسکی اعمال می شود. موم سطح باید برداشته شود، زیرا در واقع بر روی کریستال برف قرار میگیرد تا سرعت دست یابد. محصول نهایی اغلب فرمولاسیون پارافین، میکرو کریستالین و واکس طبیعی است.

پارافین

پارافین مایع و پارافین جامد برای مصارف صنایع گوناگون استفاده می شود.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط