هیپوکلریت کلسیم (پرکلرین) با فرمول شیمیایی Ca(ClO)2 یا CaCl2O2، کلسیم جامد دانه ای سفید (یا قرص های فشرده شده از گرانول ها) با بوی کلر است. غیر قابل اشتعال است، اما سوختن مواد قابل احتراق را تسریع می کند. از جمله هیپوکلریت های فلزی است که به اندازه کافی پایدار است و به عنوان یک نمک جامد تولید می شود. به علت این واقعیت، عامل سفید کننده اصلی تجاری به عنوان یک جامد (که بعضی اوقات به عنوان پودر سفید کننده شناخته می شود) تولید می شود.

کاربرد هیپوکلریت کلسیم:
مخلوط با آهک و کلرید کلسیم، آن را به عنوان پودر کلر یا پودر سفید کننده برای ضد عفونی کردن آب و به عنوان یک ماده سفید کننده به بازار عرضه می شود. مورد استفاده برای تصفیه آب، ضد عفونی کننده برای استخر شنا، برای سفید کردن کاغذ و منسوجات. به عنوان مثال در یک استخر شنا مواد شیمیایی است که اغلب با تثبیت کننده های سیانوریک اسید و عوامل ضد پوسته شدن (به منظور کاهش از دست دادن کلر از اشعه ماوراء بنفش و جلوگیری از سخت شدن کلسیم)کاربرد دارد. هیپوکلریت کلسیم در آشپزخانه ها برای ضد عفونی سطوح و تجهیزات استفاده می شود.

کاربرد های دیگر پرکلرین:
پاک کننده های حمام، اسپری های ضد عفونی خانگی، الگاسید ها، علف کش ها و مواد شوینده. هیپوکلریت کلسیم عامل اکسید کننده عمومی است و بنابراین در شیمی آلی استفاده می شود.
این ترکیب نسبتا پایدار است و کلر موجود در آن بیشتر از هیپوکلریت سدیم (سفید کننده مایع) است. به دلیل تجزیه کند آن در هوا مرطوب به شدت از کلر بوجود می آید. این محلول در آب بسیار زیاد نیست و بیشتر مورد استفاده در آب ملایم تا متوسط می باشد. دو فرم خشک و هیدراته دارد.

به طور کل:
به عنوان یک ضد باکتری در آب آشامیدنی، ضد عفونی کننده در استخر شنا و عامل سفید کننده در پارچه به طور کلی مواد تجاری با خلوص 68٪ (با سایر مواد افزودنی و آلاینده های مختلف بر اساس هدف مورد نظر به فروش می رسد) فروخته می شود.
بسته بندی: بسته بندی شده در درام های پلاستیکی با ظرفیت 25 کیلوگرم یا 45 کیلوگرم.

ایمنی:
سمی است، باعث تحریک پوست می شود. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت از آتش و گرما ممکن است منجر به تجزیه شدید مواد و پارگی کانتینر شود. نمونه های رقیق شده ممکن است در اثر واکنش هایی تحت تاثیر قرار بگیرند و اگر آنها که حاوی کمتر از 39٪ کلر هستند در دسترس باشند، به شدت واکنش نشان می دهند.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط