هگزامین (هگزامتیلن تترامین) همچنین به نام متانامین شناخته شده است، یک ترکیب ارگانیک بلورین است که به شدت محلول در آب و حلال های آلی قطبی است. فرمول شیمیایی آن (CH2) 6N4 است. جامد قابل اشتعال دارای یک ساختار قفس مانند شبیه آدمانتین است.

نام های دیگر:
آمینوفور، هگزامتیلن تترامین، هگزامین نقره ای، متینامین، متانامین نقره ای، یورتروپی.

کاربرد هگزامین:
هگزا متیلن تترامین در سنتز سایر ترکیبات شیمیایی مانند پلاستیک، داروها و مواد افزودنی لاستیک استفاده می شود. هگزامین به طور عمده در تولید محصولات پودری یا مایع رزین های فنولی و ترکیبات قالب گیری رزین فنولی استفاده می شود که در آن به عنوان یک جزء سخت افزاری اضافه می شود. این محصولات به عنوان گیره در تولید لنت های ترمز و کلاچ، محصولات ساینده، پارچه های غیر بافته، قطعات تشکیل شده توسط فرایندهای قالب گیری و مواد نسوز مورد استفاده قرار می گیرند .این نیز در حرفه پزشکی برای درمان عفونت های دستگاه ادراری استفاده می شود. ترکیب بلورین همچنین به عنوان یک معرف در شیمی آلی، افزودنی مواد غذایی به عنوان نگهدارنده و بعنوان پایه در ساخت مواد منفجره خاص استفاده می شود.
هگزامین با ترکیب فرمالدئید و آمونیاک تهیه می شود. واکنش را می توان در فاز گاز و محلول انجام داد.

کاربرد هگزامین درصنعت:
چسب و مهر و موم
محصولات کشاورزی (غیر آفت کش)
محصولات مراقبت از خودرو
ساختمان:مصالح ساختمانی
محصولات پلاستیکی و لاستیک

بررسی جذب هگزامین در مورد کربن فعال از محلول های آبی برای کاربرد در پساب فاضلاب صنعتی هگزامین
جذب هگزامین بر کربن فعال پودر از محلول های آبی در یک سیستم بستر ثابت مورد بررسی قرار گرفت. مدلهای ایزوترم لانگمویار، فروندلیچ، Redlich-Peterson و Toth برای تطابق با داده های تجربی مورد استفاده قرار گرفت و پارامترهای ایزوترم تعیین شد.

اثر pH محلول، دما، غلظت اوليه هگزا مين و غلظت نمك اضافه شده بر ظرفيت جذب و ميزان جذب مورد بررسي قرار گرفت. نتایج نشان می دهد که میزان جذب افزایش می یابد و پس از آن کاهش می یابد زیرا دمای محلول هگزا مین افزایش می یابد اما ظرفیت جذب می شود. اضافه کردن غلظت کم نمک به طور قابل توجهی ظرفیت جذب کربن فعال را افزایش می دهد. نتایج نشان داد که کربن فعال توانایی جذب هگزا مین از فاضلاب صنعتی هگزا مین را دارد.

ایمنی:
ترکیب آلی هتروسیکلیک جامد قابل اشتعال در یک خلاء در حدود 505 درجه فارنهایت با برخی از تجزیه است. این ترکیب سمی است و ممکن است از طریق استنشاق، مصرف مواد یا جذب پوست مضر باشد. این باعث تحریک پوست، چشم ها، غشاهای مخاطی و دستگاه تنفسی فوقانی می شود.

بسته بندی:
هگزامین یک پودر خشک و سفید است که در کیسه های 25 کیلوگرمی بسته بندی شده است.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط