سولفات آمونیوم با فرمول شیمیایی NH4)2SO4) یکی از اولین مواد اولیه و به طور گسترده ای از کود نیتروژن (N) برای تولید محصولات در صنایع کشاورزی بود. در حال حاضر کمتر رایج است، اما بسیار ارزشمند است، در حالی که هر دو N و گوگرد (S) مورد نیاز است. حلالیت بالای سولفات آمونیوم چند منظوره برای برنامه های کاربردی کشاورزی فراهم می کند.ترکیب شیمیایی آمونیم سولفات عمدتا در کود استفاده می شود اما در سایر صنایع نیز مهم است. در حالی که عامل خطرناک برای انسان محسوب نمی شود، اگر شما از آن استفاده می کنید، احتیاط های مهمی وجود دارد.
خواص شیمیایی

سولفات آمونیوم، که همچنین به نام سولفات دی آمونیوم یا نمک دیامونیوم اسید سولفوریک نامیده می شود، جامد کریستالی سفید بدون بو و شور است ، به راحتی در آب حل می شود اما در الکل یا استون حل نمی شود . آب را به راحتی جذب می کند، بنابراین اگر در معرض هوای مرطوب قرار گیرد، روی سطوح را مرطوب نگه می دارد. هنگامی که سولفات آمونیوم با مواد قلیایی واکنش می دهد، گاز آمونیاک را از بین می برد.

استفاده در کود

سولفات آمونیوم به عنوان یک کود مصنوعی برای خاک های قلیایی استفاده می شود. هنگامی که به خاک مرطوب وارد می شود، یون آمونیوم آزاد می شود. مقدار کمی اسید ایجاد می کند که تعادل pH خاک را کاهش می دهد. این نیتروژن نیز کمک می کند که به رشد گیاه کمک کند. نسبتا آهسته تجزیه می شود، که باعث می شود ارزان تر از برخی از کودهای مصنوعی دیگر باشد. سولفات آمونیوم نیز به عنوان یک علف کش مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا برگ گیاهان را می سوزاند و یا آنها را به طور مستقیم یا حداقل آنها را برای حذف آسان تضعیف می کند.

استفاده در کشاورزی

تولید کنندگان سولفات آمونیوم را عمدتا در جایی که نیاز به مکمل N و S برای رفع نیازمندی های تغذیه گیاهان رشد می دهند، اعمال می کنند. از آنجایی که سولفات آمونیوم حاوی تنها 21 درصد N است، منابع دیگر کود بیشتر متمرکز و مقرون به صرفه برای حمل و نقل و اغلب انتخاب مناسب برای زمینه های کمبود N است. با این حال، این منبع عالی S را فراهم می کند که عملکرد کلیه کارخانه های اصلی، از جمله سنتز پروتئین، را پشتیبانی می کند.
از آنجا که فسفر N در فرم آمونیوم سولفات آمونیوم موجود است، کشاورزان برنج اغلب آن را به خاک ها سیل می کنند، زیرا کود های مبتنی بر نیترات به علت تلفات ضریتراسیون، انتخاب خوبی هستند.

یک راه حل حاوی سولفات آمونیم محلول اغلب به اسپری های علف کش بعد از ظهور اضافه می شود تا اثربخشی آنها در کنترل علف های هرز افزایش یابد. این عمل افزایش اثرات علف کش با سولفات آمونیوم به ویژه هنگامی که عرضه آب حاوی مقادیر قابل توجهی از کلسیم (کلسیم)، منیزیم (Mg) یا سدیم (Na) است به طور خاص کار می کند. درجه خلوص بالا آمونیم سولفات اغلب برای این منظور بهتر است برای جلوگیری از plug nozzles اسپری.

کاربردهای دیگر

این ترکیب در تولید تخته مدار چاپی استفاده می شود. در مواد مقاوم در برابر شعله است زیرا دمای احتراق را کاهش می دهد و تولید باقی مانده یا علامت را افزایش می دهد. سولفات آمونیوم، مخمر را فعال می کند، به همین دلیل در صنایع غذایی کمک می کند که نان تولیدی صنعتی افزایش یابد، و همچنین به طور کلی یک مکمل غذایی است. در نهایت، آن نقش مهمی در توسعه واکسن ها در طول فرایند تصفیه بازی می کند. واکسن DTap که از کودکان مبتلا به دیفتری، قاعدگی و سرفه برای این منظور از سولفات آمونیوم استفاده می کند. یک جزء در پودر آتش نشانی و عوامل مقاوم در برابر شعله است. و در مقاصد مختلف در صنایع شیمیایی، چوب خام، صنایع نساجی و صنایع دارویی کاربرد دارد.

تمرین های مدیریتی

پس از افزودن به خاک، سولفات آمونیوم به سرعت به اجزای آمونیوم و سولفات آن تجزیه می شود. اگر روی سطوح خاک باقی بماند، آمونیاک ممکن است از دست رفتن گاز در شرایط قلیایی حساس باشد. در این شرایط، متخصصان کشاورزی توصیه می کنند که مواد را به خاک در اسرع وقت وارد کنند. گزینه های دیگر شامل استفاده از سولفات آمونیوم قبل از آبیاری یا بارش پیش بینی شده است.

اکثر گیاهان می توانند از هر دو شکل آمونیم و نیترات N برای رشد استفاده کنند. در خاک های گرم، میکروب ها به سرعت در آمونیاک به نیترات تبدیل می شوند [2 NH4 + + 3O2A 2NO3- + 2H2O + 4H +]. در طی این واکنش های میکروبی، اسیدیته [H +] آزاد می شود که در نهایت پس از استفاده مکرر PH خاک را کاهش می دهد. سولفات آمونیوم به دلیل فرآیند نیتریفیسیون اثر اسیدی بر خاک دارد، نه از حضور سولفات، که اثر ناچیزی بر pH دارد. برای مثال، پتاسیم تولید اسید سولفات آمونیوم از N نیترات آمونیوم همان N است، به عنوان مثال، از آنجا که تمام N در سولفات آمونیوم به نیترات تبدیل می شود، در مقایسه با نیمی از N از نیترات آمونیوم تبدیل شده به نیترات.

اگر چه رنگ آن می تواند از سفید تا بژ باشد، سولفات آمونیوم به عنوان یک کریستال بسیار محلول با خواص ذخیره سازی عالی به فروش می رسد. همانطور که قبلا توضیح داده شد، اندازه ذرات نیز می تواند بسته به هدف مورد نظر متفاوت باشد.

سولفات آمونیوم

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط