تترا هیدرو فوران با فرمول مولکولی C4H8O؛ (CH2) 3CH2Oیک آلاینده است و در محیط بیولوژیکی انسان ظاهر می شود. این یک مایع چسبناک بدون رنگ با بوی شبیه به دی اتیل اتر است و یکی از اترهای قطبی است. تترا هیدرو فوران اغلب برای هیدروپوریتهای مورد استفاده برای تولید سولفات اولیه استفاده می شود. همچنین در علم پلاستیک استفاده می شود. به عنوان مثال، می توان آن را برای حل کردن لاستیک قبل از تعیین توده مولکولی آن با استفاده از کروماتوگرافی نفوذ ژل مورد استفاده قرار داد.

این ماده متمایل به تشکیل پراکسید ها در ذخیره سازی در هوا است. تتراهیدروفوران یک ترکیب پایدار با نقطه جوش نسبتا کم و توانایی عالی است. به طور گسترده ای برای انحلال و واکنش مواد مختلف استفاده می شود. همچنین به عنوان یک ماده اولیه برای سنتز پلی (تتراماکتیلن اتر) گلیکول (PTMG) و غیره استفاده می شود. تتراهیدروفوران یک ترکیب هتروزیکلی 5 عضو است که حاوی اکسیژن و یک اتر دایره ای است.

کاربردهای دیگر:
پوشش سطح: با توجه به محلول قوی وینیل کلرید، حتی در درجه بالایی از پلیمریزاسیون، تتراهیدروفوران به عنوان یک حلال برای پوشش های چرم مصنوعی استفاده می شود.

چسبندگی: با استفاده از خواص عالی و قابلیت پخش، تتراهیدروفوران به عنوان یک حلال برای چسب های وینیل و اپوکسی کاربرد دارد.

فیلمبرداری: تتراهیدروفوران برای فیلم های گرم و سرامیکی وینیل کلرید و برای خشک کن استفاده می شود.

جوهر چاپ: مناسب برای چاپ جوهر است، زیرا ترکیبات معدنی کمی محلول می تواند حل شود و تبخیرآن سریع است.

تتراهیدروفوران به طور گسترده ای به عنوان یک حلال برای رزین های ویژه مانند رزین های حساس به نور استفاده می شود، زیرا حتی در دمای اتاق می تواند رزین های مختلف را حل کند و با آب و اکثر حلال های آلی مخلوط شده است.

علاوه بر این، از آن به عنوان یک حلال برای واکنش گرین وار و ویتیگ استفاده می شود. همچنین در تولید دارو و محصولات کشاورزی، به عنوان یک حلال برای واکنش و تصفیه مورد استفاده قرار می گیرد.

ایمنی:
تتراهیدروفوران اساسا در سم شناسی شغلی در نظر گرفته شده و مسمومیت حاد آن بسیار نادر است.
به راحتی اکسید می شود، که می تواند منجر به بی ثباتی و منجر به سمیت سلولی شود.
اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) پیشنهادات خود را برای تجدید نظر در مورد مواجهه مجاز روزانه برای تتراهیدروفوران اعلام کرده و کنفرانس بین المللی هماهنگی را نیز برگزار کرده است.

تترا هیدروفوران به غشاء پوست و چشم، بینی و گلو تحریک می شود. قرار گرفتن در معرض بخار برای دوره های طولانی مدت ممکن است علائم مسمومیت حلال آلی مثل حالت تهوع و سرگیجه را ایجاد کند.
برای جلوگیری از غلظت بالای بخار، از تهویه مناسب استفاده کنید. هنگام استفاده یا دست زدن، همیشه از تجهیزات ایمنی مناسب مانند دستکش های محافظ و عینک ایمنی استفاده کنید.

ذخیره سازی و حمل و نقل:
تتراهیدرو فوران تحت قانون خدمات آتش نشانی ژاپنی به عنوان مواد خطرناک، کلاس 4، نفت 1، محلول در آب، رتبه خطرناک II طبقه بندی می شود.
از آنجا که بسیار فرار و قابل اشتعال است، ظرف مخزن باید محکم مهر و موم شده و در یک محل تهویه مناسب نگهداری شود.
هنگام دست زدن به آن اقدامات احتیاطی در برابر آتش سوزی. باید انجام شود.
همانند سایر اترها، اگر تتراهیدروفوران در معرض اکسیژن یا هوا باشد، پراکسید های انفجاری تولید می شود. به همین دلیل ظرف باید با نیتروژن خشک مهر و موم شود.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط