بنزالکونیوم کلراید معمولا به عنوان عامل سورفاکتانت و ضد باکتری استفاده می شود و معمولا در محصولات تمیز کردن خانگی یافت می شود. بنزالکونیوم کلراید یک ترکیب آمونیوم چهارسانی است که در فرمولاسیون های دارویی به عنوان یک نگهدارنده ضد میکروبی در برنامه های مشابه دیگر سدیم واکنش های کاتیونی مانند سیتیمید استفاده می شود. بنزالکونیوم کلراید داروهای چشمی، یکی از مواد نگهدارنده به طور گسترده ای استفاده می شود، در غلظت 0.01-0.02٪ اغلب آن در ترکیب با سایر نگهدارنده ها یا امولسیون ها، به ویژه 0.1٪ دیدیم ادتاته استفاده می شود تا فعالیت ضد میکروبی آن علیه سویه های سودوموناس افزایش یابد. در فرمولاسیون بینی و زخم، غلظت 0.002-0.02٪ مورد استفاده قرار می گیرد، گاهی اوقات همراه با 0.002-0.005٪ تهیمروسال. بنزالکونیوم کلراید 0.01٪ نیز به عنوان یک نگهدارنده در مقادیر کوچکتر از داروهای داخلی استفاده می شود.

بنزالکونیوم کلرید

بنزالکونیوم کلراید همچنین نشان داد كه نفوذ موضعی لورازپام را افزایش می دهد. بنزالکونیوم کلراید علاوه بر این به عنوان نگهدارنده در لوازم آرایشی استفاده می شود، همچنین در غلظت های 0.01 تا 1.0 درصد، آنها به عنوان ضد عفونی کننده ها، ضد باکتری ها، قارچ کش ها، ضد عفونی کننده ها و دئودورانت ها استفاده می شوند. در رستوران ها، لبنیات، مواد غذایی، لباس های شسته شده، و اتاق های عمل، آنها ضد عفونی کننده های محبوب برای ظروف، ابزار و ترکیبات آمونیوم کواترنری و نیز این یک عامل خیس کننده کاتیونی است که دارای مواد شوینده، کراتولیتیک و امولسیون کننده است. بنزالکونیوم بیشتر در محصولات مصرفی در فرم نمک خود، برچسب بنزالکونیوم کلراید موجود است. این نمک در انواع مختلفی از محصولات دارویی بین المللی مانند چشم، گوش و قطره بینی یا اسپری به عنوان یک ماده حاوی مواد افزودنی به عنوان یک برچسب نگهدارنده ضد میکروبی استفاده می شود. با این حال، هنگامی که به عنوان یک ماده در مواد ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده استفاده می شود، آنتی بیوتیک 2 فعاله است.

کاربردها:
1-نفت و گاز
2-تولید ضدعفونی کننده ها وشوینده های بهداشتی
3-مصارف دارویی وآرایشی
4-تصفیه آب
5-پرورش آبزیان
6-صنعت کاغذ
7-صنعت نساجی
8-صنعت چرم
9-صنایع شیمیایی
10-صنعت پلیمر و کوتینگ

ایمنی
اثرات مواجهه کوتاه مدت، بنزالکونیوم کلراید به چشم ها خورنده است و به پوست حساس است. اثرات طولانی مدت از قرار گرفتن در معرض مکرر باعث ایجاد درماتیت پوستی می شود.

خصوصیات شیمیایی

این محصول حاوی حداقل 49 %ماده فعال بنزالکونیوم
کلرید است.

ویژگی ها

1 -بایوساید
2 -سورفکتانت کاتیونیک
3 -کاتالیست انتقال فاز در صنایع شیمایی
4 -زیست تخریب پذیر

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط