اسید چرب نارگیل خانواده ای از انواع مختلف اسیدهای چرب مشتق شده از روغن نارگیل است. اسید چرب اصلی اسید چرب نارگیل،  است و با سایر اسیدهای چرب اشباع شده مانند کاپریل، اسطوخودوس، پالمیتیک و استریک و در نسبت جزئی از اسیدهای چرب اشباع نشده همراه است. این ها توسط هیدرولیز روغن نارگیل به دست می آیند. اسید چرب به دست آمده ممکن است هیدروژنه یا قبل از فرآیند تقطیر باشد. به نوبه خود، فرایند تقطیر می تواند کل یا تقسیم شود، جدا کردن اسیدهای چرب مختلف بسته به درجه حرارت تقطیر دارد.

این اسیدها تقریبا خلوص 50٪ لوریک اسید و آنها در دمای اتاق کمی زرد هستند.

کاربرد اصلی اسید های چرب مواد اولیه نارگیل در تولید محصولات تمیز کننده، مواد اولیه صابون، صابون های فلزی، مواد اولیه شوینده، سورفکتانت ها، رزین های آلکیدی، عطر و اسانس، پلاستیک ها و پراکسید های آلی است. این کسر نور ترکیبی از اسید کاپریل است یک مایع در دمای اتاق، کمی زرد است. این یک محصول تحریک کننده و خورنده است. نقطه انجماد آن بین 5-7 درجه سانتی گراد است.

برنامه های اصلی اسید کاپریل به عنوان یک ماده اولیه در تولید رزین های آلکیدی برای پوشش ها، سورفکتانت ها، عطر ها، صابون های فلزی، روان کننده ها، بیوسید ها و پلاستیک ها استفاده می شود.

اسید چرب نارگیل

سورن شیمی طیف گسترده ای از اسید های چرب نارگیل را ارائه می دهد. در پروژۀ ما، نسخه های کامل و خرد شده، محصولات تقطیر، تقریبا هیدروژنه شده و به طور کامل هیدروژنه شده را فهرست می کنیم. برخی از محصولات اسید چرب نارگیل ما میتوانند کوشر و حلال را تأیید کنند.

اسید های چرب نارگیل در انواع مختلفی از محصولات، از جمله مواد اولیه صنایع غذایی، مواد اولیه شوینده خانگی، مایعات فلزکاری، رنگ و پوشش، مواد اولیه صابون، مواد اولیه نساجی و مشتقات چرب استفاده می شود.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط