اسید اولئیک یا امگا 9، یک مایع زرد کم رنگ و مایع چرب با بوی گوشتی است. اسید اولئیک یک اسید چرب غیر اشباع است. اسیدهای چرب جزء اصلی چربی های غذا، روغن و رسوبات چربی در حیوانات و انسان ها هستند. علاوه بر کارهایی که درون بدن انجام می دهند، چربی های غیر اشباع مثل اولئیک اسید نسبت به برخی از چربی های دیگر حساس تر به مواد مخدر هستند که باعث می شود آنها در حفظ مواد غذایی مفید باشند. اسید اولئیک در طبیعت به طور گسترده یافت می شود. بالاترین منابع اولئیک اسید عبارتند از آوکادو، روغن زیتونو روغن کلزا. بهترین منابع دوم گوشت گوساله، روغن بادام زمینی، روغن سویا و نخل است. روغن ذرت، روغن سویا و روغن آفتابگردان منابع منصفانه اسید اولئیک هستند.

کاربرد اسید اولئیک

اگر شما به تازگی محصول نانوایی خورده اید یا از کرم صابون یا پوست استفاده می کنید، از اسید اولئیک استفاده کرده اید. غذاهایی که با اولئیک اسید تهیه میشوند، برای مدت طولانی، حتی بدون یخچال نگهداری میشوند. در مواد اولیه صنایع غذایی شامل محصولات نانوایی مانند نان و کیک می باشد. اسید اولئیک همچنین به عنوان عامل تمیز کننده در تولید صابون و مواد اولیه صنایع شوینده و همچنین نرم کننده در مواد اولیه صنایع آرایشی همچون کرم ها، لوسیون ها، رژ لب ها و محصولات پوست استفاده می شود.

اسيد اولئيک
مزایا

به گفته انجمن دیابت آمریکا، بیش از 25 میلیون آمریکایی مبتلا به دیابت هستند. علاوه بر این، 7 میلیون نفر دیابت تشخیص داده شده است و 79 میلیون نفر دیگر نیز مبتلا به دیابت هستند. محققان ایرلند در مطالعه ای که در فوریه 2000 در مجله پزشکی “QJM” منتشر شد، نشان دادند که رژیم غذایی با غلظت اولئیک اسید، میزان قند خون ناشتا، حساسیت به انسولین و گردش خون را بهبود می بخشد. کاهش قندخون و انسولین ناشتا، همراه با افزایش جریان خون، نشان دهنده کنترل بهتر دیابت و کاهش خطر ابتلا به بیماری های دیگر است. برای میلیون ها نفر از افراد مبتلا به دیابت و پیش دیابت تشخیص داده شده مصرف غذاهای غنی از اولئیک اسید ممکن است در کنترل بیماری سودمند باشد.

راهنمایی ها و اقدامات احتیاطی

غذاهای غنی از آن در رژیم غذایی شما می باشد. اگر وزن خود را بالا می بینید، بخشی از این غذاها را بخورید، زیرا کالری زیادی دارند. در صورت امکان، روغن زیتون را در دمای بسیار بالا گرم نکنید، زیرا چربی های موجود در روغن، به خصوص اولئیک اسید را کاهش می دهد. استفاده از روغن فوق العاده روغن زیتون و آووکادو در سالاد برای به دست آوردن بیشترین سود از اسید اولئیک می باشد. اگر فشار خون بالا دارید، زیتونهای زیادی مصرف نکنید زیرا نمک زیاد دارند.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط