اسید استیک Acetic Acid که کلمه “استیک” از واژه لاتین “استوم” می آید که به معنای “سرکه” است. مردم معمولا فرم رقیق اسید استیک Acetic Acid را “سرکه” می دانند. اسید استیک جزء مواد شیمیایی صنعتی می باشد. علاوه بر استفاده از آن به عنوان یک نگهدارنده غذایی، از دیگر مواد استفاده شده مانند استفاده از دارو، تمیز کردن خانه، بهداشت و بهداشت و طعم غذا استفاده می کنند. اسید استیک Acetic Acid یا سرکه همچنین به عنوان اسید اتیلن شناخته می شود، اسید آلی است که به سرکه طعم ترش و بوی تند می دهد. یک اسید ضعیف است، در حالی که تنها یک اسید تفکیک شده در محلول آبی است. اسید استیک بدون آب (بدون آب) مایع بی رنگ است که آب را از محیط جذب می کند (هیدروکسی) و در دمای 16.5 درجه سانتیگراد (62 درجه فارنهایت) به جامد بلوری بی رنگ تبدیل می شود. اسید خالص و محلول های متمرکز آن بسیار خورنده هستند.

آشنایی با Acetic Acid یا سرکه

اسید استیک Acetic Acid یکی از ساده ترین اسیدهای کربوکسیلیک است. ماده شیمیایی صنعتی است که در تولید پلی اتیلن ترفتالات به طور عمده در بطری های نوشابه استفاده می شود؛ استات سلولز، عمدتا برای فیلم عکاسی؛ و پلی وینیل استات برای چسب چوب، و نیز الیاف مصنوعی و پارچه. در صنایع شوینده اسید استیک رقیق شده اغلب در مواد پاک کننده استفاده می شود. در صنایع غذایی، اسید استیک Acetic Acid یا سرکه تحت کد افزودنی غذایی E260 به عنوان یک رژیم اسیدی و به عنوان یک مکمل استفاده می شود.

تقاضای جهانی برای اسید استیک در حدود 6.5 میلیون تن در سال (Mt / a) تخمین زده شده است. از این مقدار، تقریبا 1.5 Mt / a با بازیافت مواجه می شود؛ باقی مانده از مواد اولیه پتروشیمی یا منابع بیولوژیکی تولید می شود.

اسید استیک Acetic Acid نام علمی است که توسط اتحادیه بین المللی شیمی خالص و کاربردی (IUPAC) نامیده می شود که بیشترین استفاده را دارد. اسم اتیلن نام یک نام سیستماتیک است که گاهی اوقات در معرفی به nomenclature شیمیایی استفاده می شود

اسید استیک Acetic Acid یخبندان نامی بی اهمیت برای اسید استیک بدون آب است. همانند نام آلمانی Eisessig (به معنای واقعی کلمه، سرکه یخ)، نامی از بلورهای یخ مانند تشکیل شده که کمی کمتر از دمای اتاق در دمای 16.7 درجه سانتیگراد (حدود 62 درجه فارنهایت) تشکیل می شود.

شایع ترین و رسمی ترین کلمه اختصاری اسید استیک AcOH یا HOAc است که Ac برای گروه استیل CH3-C (= O) – است. در چارچوب واکنش های پایه اسیدی، اختصار HAc اغلب مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که Ac به جای آنیون استات (CH3COO-) است، اگر چه این استفاده توسط بسیاری به عنوان گمراه کننده در نظر گرفته می شود. در هر دو مورد، Ac را نباید با اختصار actinium عنصر شیمیایی اشتباه گرفت.

دارای فرمول تجربی CH2O و فرمول مولکولی C2H4O2 است. دومی اغلب به عنوان CH3-COOH، CH3COOH یا CH3CO2H نوشته شده است تا ساختار آن را بهتر نشان دهد. یون ناشی از از دست دادن H + از اسید استیک آنیت استات است. نام استات همچنین می تواند به یک نمک حاوی این آنیون یا یک استر استیک اسید اشاره کند.

اسید استیک Acetic Acid چیست؟

سرکه یک خانواده ضروری است که اغلب برای پخت و پز استفاده می شود و حتی کمک می کند تا غرق شود. چه ماده شیمیایی باعث بوجود آمدن سرکه می شود؟ سرکه در واقع یک راه حل است که از 4-8٪ اسید استیک ساخته شده است که در آب و سایر مواد تشکیل دهنده آن است که طعم سرکه آن بسته به نوع آن است.

اسید استیک Acetic Acid یا سرکه همچنین به عنوان اسید اتانولی و اسید متانکربوکولیک شناخته می شود، یک مایع بدون رنگ است که بوی قهوه ای قوی و متمایز دارد. آن دارای دو اتم کربن (C)، چهار اتم هیدروژن (H) و دو اتم اکسیژن (O) است. از آنجایی که در فرمول شیمیایی آن کربن است، آن یک ترکیب ارگانیک است. فرمول شیمیایی آن می تواند چندین روش نوشته شود.

کاربرد های اسید استیک  Acetic Acid

یک واکنش شیمیایی برای تولید بسیاری از ترکیبات شیمیایی است. بزرگترین استفاده آن در تولید مونومر وینیل استات است، به زودی آنیدرید استیک و استر تولید می شود. حجم اسید استیک Acetic Acid مورد استفاده در سرکه نسبتا کم است.

شایع ترین کاربرد ها Acetic Acid:

به عنوان یک حلال برای بسیاری از فرایندهای صنعتی
برای ساخت
رنگ های مختلف و عطر.
فیبر منطقه
الیاف مصنوعی و منسوجات
جوهر و رنگ
بطری های نوشابه
جاده ها
آفت کش ها
چسب چوب
برای آزمایش خون در آزمایشگاه بالینی
استفاده در صنعت فیلم
برای درمان عفونت گوش خارجی از رشد قارچ و باکتری
به عنوان افزودنی مواد غذایی

اسید استیک

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها