پونه گیاهی است که دارای نام علمی Mentha Pulegium است و بومی اروپا است. این پیشوند “Mentha” در نام گیاه شناسی آن وجود دارد؛ از آنجایی که وقتی برگهای آن خرد شده، مانند نعناع بوجود می آید. اسانس پونه از گیاه تازه با تقطیر بخار استخراج شده و شامل اجزای اصلی، نومنتون، مانتنون و پالگون به عنوان اجزای اصلی آن است. این روغن دارای محتوای پالگون بالا است و باعث می شود که آن سمی کشنده باشد. چرا چنین گیاه سمی یا روغن به عنوان یک دارو عامیانه از زمان های قدیم استفاده شده است. اما دوباره، درست است که اکثر داروها (مخصوصا در هومیوپاتی) براساس سموم جمع آوری شده از گیاهان و حیوانات است. دقت در مقدار دوز، فرکانس اداره و تشخیص بیماری است که استفاده از آنها به عنوان دارو بستگی دارد. بنابراین قبل از اینکه ما درباره خواص دارویی خود صحبت کنیم، باید فورا متوجه شدیم که باید این روغن را هرگز نباید استفاده کرد، مگر اینکه یک پزشک متخصص تجویز شود، چرا که بسیاری از مرگ و میر ناشی از مصرف بی رویه و نادرست این روغن بوده است.

منبع اسانس پونه

یک گیاه چند ساله است که تا 50 سانتی متر (20 اینچ) بلند با ساقه های صاف گرد و برگ و برگ های بی شکل برگ و خاکستری آروماتیک رشد می کند. گل های ساحلی در اواخر تابستان و پاییز در ناحیه های مشخص تولید می شوند. گیاه داراي ريشه فيبروي است این یک درمان گیاهی و شهرت باستانی دارد برای تمیز کردن خون، برای مشکلات گوارشی و قاعدگی و سرماخوردگی استفاده می شود. همچنین دارای شهرتی به عنوان دافع حشرات است.

استخراج

اسانس پونه، از گیاه تازه یا گیاه کمی خشک شده با تقطیر بخار استخراج می شود.

ترکیب شیمیایی

اجزای اصلی شیمیایی روغن پنیرویال عبارتند از پالئگن، menthone، iso menthone و neomenthone.

مشعل ها و بخارسازها

برای ایجاد بو خوش و همچنین می توان آن را به عنوان ماده اولیه در بخار ساز ها استفاده کرد

احتیاط

مصرف زیاد اسانس روغنی پونه سمی است می تواند باعث آسیب حاد کبد و ریه شود عصاره آن سم و شکر است (با توجه به محتوای پالگون) و در صورت مصرف در دوزهای زیاد اسانس روغنی پونه منجر به واکنش های شدید جانبی و حتی مرگ می شود.

روغن اسانس روغنی پونه با روغن های زیرمخلوط می شود.

اسطوخدوس، رزماری، مریم گلی

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط