اسانس ریحان بوی تند است و اغلب در آروماتراپی مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا باعث بیداری ذهن و فکر، آرامش اعصاب و همچنین باعث کاهش گرفتی سینوس، کاهش تب و درمان مشکلات قاعدگی می شود.

خواص روغن اسانس ریحان
روغن دارای چگالی آبدار و رنگ سبز مایل به زرد کم رنگ است. عطر سبک و تند است و به یادداشت های شیرین و سبز برای ترکیب می دهد. اسانس روغنی ریحان در شمال آفریقا، اروپا تولید می شود.

منشاء این گیاه
ریحان بومی آسیا و جزایر اقیانوس آرام است، اما اکنون در سراسر اروپا و ایالات متحده آمریکا کشت می شود. این گیاه سالانه تا 1 متر (3 فوت) رشد می کند. گل ها از سفید تا صورتی، بسته به گونه ها و در تابستان جذب ماهی های زنبور عسل. Basilicum از کلمه یونانی Basilicos به معنی “پادشاه” یا “سلطنتی” می آید.

اسانس ریحان

روغن توسط جدا سازی بخار از برگ ها و گلهای شیرین استخراج می شود.

ترکیب شیمیایی اسانس ریحان
روغن ریحان دارای ترکیبات شیمیایی متعددی است شامل a-pinene، camphene، b-pinene، myrcene، limonene، cis-ocimene، camphor، linalool، methyl chavicol، y-terpineol، citronellol، geraniol، methyl cinnamate و eugenol است.

کاربردها
اسانس ریحان تونیک خوبی برای درمان اختلالات عصبی و سردرد، میگرن و آلرژی است و برای تخلیه ذهن و کاهش خستگی ذهنی استفاده می شود، در حالی که وضوح و قدرت ذهنی را فراهم می کند. این عمل مفید در دستگاه تنفسی است و اغلب برای آسم، برونشیت و عفونت های سینوس استفاده می شود. علاوه بر این، در موارد یبوست، حالت تهوع، استفراغ و گرفتگی مؤثر است.
همچنین در صابون، شامپو، پاک کننده های صورت، شستن بدن، ژل دوش، لوسیون و انواع بخور، شمع ها و خوشبو کننده های هوا استفاده می شود.

احتیاط
اگرچه اسانس ریحان معمولا تحریک می شود، در غیاب آن می تواند اثر استاپفی داشته باشد و نباید در دوران بارداری یا در کودکان زیر 16 سال استفاده شود. همچنین از آنجا که می تواند یک پوست حساس را تحریک کند، باید برای مراقبت از افراد با پوست های حساس مورد استفاده قرار گیرد. همچنین باید استفاده از آن در دوران بارداری اجتناب شود.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط