اسانس روغنی گل محمدی ما از گل رز از خانواده Rosaceae گرفته شده و همچنین به عنوان گل رز بلغاری و ترکی، گل رز و گل محمدی شناخته شده است. اگر چه اسانس روغنی گل محمدی ممکن است به اندازه اسانس روغنی دیگر به فروش نرسد، بخشی به دلیل هزینه و یکی از بهترین اسانس ها، اسانس روغنی گل محمدی تمام عیار است. نه تنها از افسردگی، غم و اندوه، خشم و ترس مبارزه می کند، اما به دنبال قلب و دستگاه گوارش خود است، در حالی که شگفت انگیز ترین راه حل برای مشکلات زن و یکی از بهترین روغن های موجود در پوست است.

خواص اسانس روغنی گل محمدی
اسانس روغنی گل محمدی دارای عطر عمیق، شاداب و تازه است، “رزا” از “roden” یونانی به معنای “قرمز” می آید، زیرا گل رز باستانی به رنگ قرمز شناخته می شود. Anicenna، پزشک قرن دهم قرن بیستم از گل رز به عنوان اولین گیاه برای تقطیر استفاده کرد و در سال 1612 در شیراز، ایران، گیاه گل رز یافت شد. گلبرگهای رز در مراسم عروسی پراکنده شدند تا اطمینان از ازدواج  خوشایند داشته باشند و همچنان نماد عشق و خلوص هستند و برای کمک به مراقبه و نماز استفاده می شود. حدود 60000 گل محمدی (حدود 180 کیلوگرم) برای ساخت یک اونس (29/57 میلی لیتر) اسانس روغنی گل محمدی  یا به روش دیگری 40 هزار کیلوگرم برای تولید یک لیتر از اسانس خاص گل محمدی لازم است.

استخراج اسانس روغنی گل محمدی
روغن گل محمدی از گل های تازه استخراج شده قبل از ساعت 8 صبح، با تقطیر بخار و عملکرد 0.02-0.05٪ است. گرما مورد استفاده در فرایند تقطیر با دقت کنترل می شود، زیرا اگر عطر بیش از حد بالا باشد می توان آسیب ببیند.

ترکیب شیمیایی
ترکیب شیمیایی اسانس روغنی گل محمدی یکی از پیچیده ترین و حاوی بیش از 300 ترکیب شناخته شده است، اما اجزای شیمیایی اصلی روغن گل رز را می توان به عنوان “کیترونلول”، “فنیل اتانول”، “گرانولی”، “نرول”، “فارنزول” و “stearpinot” لینالول، غیرانال، فنیل استالدئید، سیترال، کاروون، citronellyl acetate، 2-phenylmenthyl acetate، متیل اژنوول، اگنول و اکسید گل رز.

خواص درمانی
خواص درمانی گل محمدی ضد افسردگی، ضد عفونی کننده، ضد اسپاسم، ضد ویروسی، رطوبت، ضد باکتری، ریزش مو، تسکین دهنده، سکته مغزی، ملین، آرام بخش، عضلات معده و تنیک برای قلب، کبد، معده و رحم استفاده می کند، دم کرده گل محمدی انسان را آرام می کند و ذهن را هماهنگ می کند و به افسردگی، خشم، غم و اندوه، ترس، تنش عصبی و استرس کمک می کند و در عین حال سکسوالی، خودپرستی، عزت نفس و برخورد با مشکلات عاطفی است. بیشتر برای گردش خون ضعیف و مشکلات قلب مفید است که شامل دلفتادگی قلب، آریتمی و همچنین فشار خون بالا است و همچنین برای تقویت کبد و کیسه صفرا استفاده می شود. برای سیستم تنفسی، اسانس روغنی گل محمدی کمک می کند در موارد آسم، سرفه و تب یونجه، و در سیستم گوارش برای گرفتگی کبد و حالت تهوع. روغن گل محمدی دارای اثر تمیز، پاک، تنظیم کننده و پاک کننده بر ارگان های جنسی زن است و می تواند برای تنظیم و تعادل هورمون ها، قاعدگی نامنظم، نازایی عملکردی، لکووره، منوراژی، خونریزی رحمی و سایر اختلالات رحمی استفاده شود. بر روی پوست آن را برای رطوبت و آبرسانی پوست موثرتر می کند، در حالیکه دارای یک اثر محرک و ضد عفونی کننده عمومی است که برای تمام انواع پوست ها مناسب است، اما مخصوصا برای پوست خشک، بالغ و تحریک شده. این برای تعمیر مویرگ های شکسته، التهاب و همچنین قرمزی پوست استفاده می شود و برای اگزما و هرپس مفید است. آب رز را می توان برای ملتحمه استفاده کرد.

مشعل ها و بخارسازها
در درمان با بخار، اسانس روغنی گل محمدی میتواند با آلرژی، آسم، بلوز نوزاد، سردرد، میگرن، تنش عصبی و به عنوان یک آرامش مفید باشد. این امر برای مبارزه با افسردگی، خشم و غم و اندوه مؤثر است، در حالیکه با مشکلات عاطفی، غم و اندوه برخورد می کند.

روغن ماساژ مخلوط شده یا در حمام
به عنوان یک روغن ماساژ مخلوط شده یا در حمام رقیق شده، روغن محمدی می تواند به آلرژی، بلوز نوزاد، آسم، تب یونجه، سردرد، افسردگی، میگرن، تنش عصبی، افسردگی، غم و اندوه، استرس، غم و اندوه و همچنین افزایش گردش خون ضعیف، آرامش بخش کمک کند. قلب، تحریک کبد و کیسه صفرا و به طور کلی تونینگ پوست.

لوسیون ها و کرم ها
هنگامی که روغن محمدی در کرم یا لوسیون گنجانده شده است، پوست را تحریک می کند، در حالی که مرطوب کننده و آبرسانی می کند، انواع مختلف پوست را تقویت می کند و به ویژه برای پوست خشک، بالغ و حساس مفید است. این کمک می کند تا کاهش قرمزی پوست، مبارزه با التهاب، و همچنین تعمیر مویرگ های شکسته بر روی پوست و نیز به عنوان یک تونیک پوست به طور کلی با خواص تنگ کننده آن عمل می کند.

احتیاط
روغن گل محمدی دمام غیر سمی، غیر حساس کننده،اما نباید در دوران بارداری استفاده شود. اسانس روغنی گل محمدی با بیشتر روغنها همخوانی دارد، اما به خصوص با ژرنیم، یاسمن، گل میخک و پالماروسا نیز مناسب است.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط