اسانس رزماری که Rosmarinus coronarium نیز شناخته می شود از خانواده Labiatae استخراج می شود این روغن شادابی و پاک کننده عالی برای تحریک مغز، بهبود حافظه و وضوح ذهنی است، در حالی که با انواع مشکلات احتمالی دستگاه تنفسی، عضلات سفت، سردی و همچنین تقویت کبد و مثانه مفید است. همچنین برای بهبود سلامت مو و پوست سر مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص اسانس رزماری
اسانس روغنی رزماری، دارای بوی گیاهی روشن و قوی است، رنگ، آب، ویسکوزیته روشن است.

منبع اسانس رزماری
این گیاه همیشه سبز است که رشد می کند تا 1.5 متر (4 فوت) بالا با برگ های سبز خاکستری سوزنی شکل و گل های رنگ پریده آبی / بنفش که زنبور عسل فقط عشق و در اصل از آسیا است، اما در حال حاضر در فرانسه، تونس و یوگسلاوی پیدا می شود، نام از لاتین ‘Rosmarinus’ یا ‘دریای روان’ مشتق شده است، زیرا آن را نسبت به آب دوست دارد. مصری ها، عبرانیان، یونانیان و رومی ها این گیاه را مقدس می دانستند و حتی در قرون وسطی از آن استفاده می شد تا از روحیه شرارت ها محافظت کند و به عنوان حفاظت در برابر طاعون استفاده شود. این بیماری در بیمارستان های فرانسوی در طی بیماری های همه گیر سوزانده شد.

استخراج
اسانس رزماری از تقطیر بخار از طعمه های تازه گلدهی استخراج می شود. این مقدار 1.0 – 2.0٪ است.

ترکیب شیمیایی
a-pinene, myrcene, fenchone, trans-anethole, methyl chavicol, limonene, 1,8-cineole and anisic aldehyde

خواص درمانی
ضد درد، ضد افسردگی، رطوبت، سرماخوردگی، سرفه، کولاژوگرافی، نارسایی گوارشی، دیورتیک، سکته مغزی، کبد، فشار خون بالا، اعصاب و تحریک کننده است. اسانس روغنی رزماری دارای اثر مشخصی بر مغز و سیستم عصبی مرکزی است و برای تمیز کردن ذهن و آگاهی ذهنی فوق العاده عالی است، در حالیکه دارای خواص مغذی عالی و همچنین بهبود حافظه است. این کمک می کند تا سردرد، میگرن، نورالژی، خستگی ذهنی و خستگی عصبی و اثر آنتی سپتیک روغن رزماری مخصوصا برای عفونت های روده و اسهال، کاهش کولیت، دیسپپسی، نفخ، اختلالات کبدی و زردی و کاهش درد در ارتباط با روماتیسم، آرتریت، درد عضلانی و نقرس. همچنین برای بیماری های قلبی، تب، کاهش گردش خون و رگهای واریسی کمک می کند. خواص دیورتیک روغن رزماری با کاهش میزان احتباس آب در طی قاعدگی و نیز چاقی و سلولیت مفید است. بر روی سیستم تنفسی، آن را برای آسم، برونشیت، سینوس و سرفه کولون موثر است. از آنجا که این اثر تند و تیز است، آن را نیز برای مقابله با پوست تضعیف موثر است. عمل تحریک کننده آن باعث بروز اختلالات پوستی می شود و باعث رشد مو می شود. بر روی پوست، آن را کمک می کند تا به کاهش تراکم، خارش و تورم و همچنین می تواند برای آکنه، درماتیت و اگزما مورد استفاده قرار گیرد، اما استفاده از این روغن بسیار مورد استفاده در محصولات مراقبت از مو است، به عنوان اثر مثبت برجسته سلامت مو و پوست سر. این گردش خون را به پوست سر می دهد و بنابراین برای رشد مو موثر است.

مشعل ها و بخارسازها
در درمان بخار، اسانس رزماری می تواند برای تراکم، مصرف بیش از حد الکل، اضافه کاری، سینوزیت و خستگی ذهنی و فیزیکی مفید باشد. علاوه بر این، مغز را تحریک می کند، حافظه را بهبود می بخشد و تفکر روشن می کند.

روغن ماساژ مخلوط شده یا در حمام
به عنوان یک اسانس روغنی رزماری ماساژ مخلوط شده و یا در حمام رقیق، روغن رزماری می تواند مشکلات کبدی و قلب، گرفتگی مخاط، درد عضلانی، گرفتگی، درد و اسپاسم، گردن خفیف، آرتریت، سرماخوردگی، یبوست، اسهال، سرفه، برونشیت، درد پشت، اختلالات چشم، سینوزیت، خستگی ذهنی و خستگی فیزیکی.

کرم یا لوسیون
در یک کرم یا لوسیون برای بهبود گردش خون و کاهش میزان پوست مفید است.

شامپو
هنگامی که به شامپو اضافه می شود، آن نه تنها گردش خون را به پوست سر افزایش می دهد و درنتیجه رشد مو را بهبود می بخشد، بلکه به عنوان یک تهویه کننده معمولی و تونیک برای مو و پوست سر عمل می کند.

احتیاط
اسانس رزماری نباید در دوران بارداری استفاده شود و برای افراد مبتلا به صرع یا فشار خون بالا مناسب نیست. روغن رزماری برای خستگی ذهنی، مشکلات گردش خون، تسکین درد برای سیستم عضلانی، انعطاف پذیری دستگاه تنفسی و تقویت کننده مو و پوست موثر است. گرچه بیشتر روغنهای ضروری با هم ترکیب خوبی دارند، روغن رزماری به ویژه با سدر، سیترونهلا، ژرانیا، لواواند، لیمونررس و پیپر مینت ترکیب خوبی دارد.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط