اسانس اکالیپتوس از Eucalyptus globulus از خانواده Myrtaceae استخراج می شود این اسانس در آروماتراپی به پاک کردن ذهن و تمرکز کمک می کند، در حالی که کاهش تورم در غشاهای مخاط. در مبارزه با مشکلات تنفسی، مبارزه با التهاب و عضلات درد، روماتیسم، سردرد و خستگی عصبی بسیار مفید است، در حالیکه باعث بهبود زخم و زخم و فرسایش پوست می شود.

خواص روغن

اسانس اکالیپتوس، دارای بوی واضح، تیز، تازه و بسیار متمایز است، رنگ زرد کم رنگ و ویسکوزیته  است.

منبع روغن اوکالیپتوس

استریل آبی گاهی اوقات می تواند به ارتفاع 100 متر (300 فوت) می رسد، و آن را یکی از بالاترین درختان در جهان است. بیش از 500 گونه از درختان اوکالیپتوس وجود دارد که دارای برگ های آبی و سبز کم و ضخیم، گل های سفید خامه ای و پوست نرم و صاف است. ‘eu’ و ‘kalypto’ به معنای “خوب” و “پوشش” در یونانی است، با اشاره به غشاء به شکل جامد که جوانه گل را پوشش می دهد، که به عنوان گل گسترش می یابد. Aborigines استرالیایی آن را “کینو” نامید و از برگ ها برای پوشش زخم های جدی استفاده می کنند. اسانس اکالیپتوس در سال 1788 به اروپا معرفی شد و اولین نفتی که به انگلیس صادر شد، “نعناع سیدنی” نامیده شد. این از Eucalyptus peperita استخراج شده است که یک نوع صنعتی صنعتی است.

استخراج

اسانس اکالیپتوس از برگ های تازه یا تا حدی خشک شده و شاخه های جوان استخراج می شود.

ترکیب شیمیایی

اجزای اصلی شیمیایی روغن اوکالیپتوس عبارتند از a-pinene, b-pinene, a-phellandrene, 1,8-cineole, limonene, terpinen-4-ol, aromadendrene, epiglobulol, piperitone and globulol.

خواص درمانی

خواص درمانی روغن اوکالیپتوس ضد درد، ضد باکتری، ضد التهابی، ضد نورالژیک، ضد رماتیسمی، ضد عفونی کننده، ضد اسپاسم، ضد ویروس، رطوبت، بلوزیم، سیکاتریسنت، ضد انعقاد، دئودورانت، ضمانت، دیورتیک و دفع ادرار

کاربرد

روغن اوکالیپتوس یک اثر خنک کننده و ضدعفونی کننده بر روی بدن دارد که به تب، میگرن و مالاریا کمک می کند. برای دستگاه تنفسی، آن را به سرفه، آسم، عفونت های گلو، سینوزیت و بیماری های خونی کمک می کند. التهاب را تسکین می دهد و مخاط را کاهش می دهد، سر را از سرماخوردگی و تب یونجه پاک می کند. روغن اوکالیپتوس به عنوان یک روغن گرم برای استفاده در درد و درد عضلانی، آرتریت روماتوئید، اسپری و گردش خون ضعیف مفید است. در مراقبت از پوست آن می تواند برای سوختگی ها، بولدر ها، تبخال، برش ها، زخم، عفونت های پوستی و نیش حشرات استفاده شود. علاوه بر این می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و در موارد سرفه، سرماخوردگی، آنفولانزا و سرخک مفید است.

اسانس اکالیپتوس هنگامی که برای سردرد، تب، بیماری های دستگاه تنفسی، درد های عضلانی و درد و مراقبت از پوست استفاده می شود مفید است. این یک اثر آرام بخش و آرام بخش بر بدن و کمک به سیستم ایمنی بدن دارد. روغن نیز در برابر باکتری ها – به خصوص استافیلوکوک ها موثر است و دارای اثر تازه و تحریک کننده ای در ذهن است که باعث بهبود غلظت می شود.

مشعل ها و بخارسازها

در حوضچه درمان، اسانس اکالیپتوس ممکن است برای عفونت مکرر، آنفولانزا، مشکلات تنفسی، به عنوان یک عامل مخرب، سردرد و کمک به بهبود غلظت استفاده شود.

روغن ماساژ مخلوط شده یا در حمام

روغن اوکالیپتوس را می توان در روغن ماساژ مخلوط یا در حمام رقیق شده برای کمک به آرتریت، آسم، برونشیت، احتقان مخاطی، سرماخوردگی، سردرد، روماتیسم، سینوزیت، عفونت، خستگی و درد و درد عضلانی.

در یک کرم یا لوسیون

کاهش درد به اسپاسم عضلانی و رماتیسم، روغن اوکالیپتوس همچنین می تواند به سرعت بخشیدن به بهبود زخم ها و زخم های بهبودی آرام و روشن شدن پوست پر از آب کمک کند. روغن اوکالیپتوس را می توان به صورت شسته شده در پوست برای نیش حشرات یا زخم استفاده کرد، اما هنگام انجام این کار باید مراقب باشید.

غرغره کردن

هنگامی که اسانس اکالیپتوس بسیار رقیق شده است بنابراین می توان آن را برای تسکین گلو درد استفاده کرد.

احتیاط

اسانس اکالیپتوس باید با مراقبت و افراد دارای فشار خون بالا مورد استفاده قرار گیرد و صرع باید از آن اجتناب شود. استفاده بیش از حد از این روغن ممکن است موجب سردرد شود. گرچه روغن های ضروری به طور معمول با هم مخلوط می شوند، روغن اوکالیپتوس به ویژه با بنزوین، آویشن، اسطوخدوس، چمچه زنی، لیمو و کاج به طور ویژه ترکیب می شود.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط