اسانس اسطوخودوس از گیاهی با نام علمی Lavandula angustifolia که همان اسطوخودوس است استخراج می شود. دلیل اینکه چرا روغن اسطوخودوس یکی از اسانس های مورد علاقه همه است این است کیفیت فوق العاده ای دارد و همچنین بوی عالی آن است. روغنی آرام بخش برای مبارزه با استرس است، در حالی که خواص آنتی سپتیک آن برای سرماخوردگی، آنفولانزا و سایر بیماری ها مناسب است.

خواص روغن
روغن اسطوخودوس دارای عطر تازه و سبک است و بدون رنگ و شفاف است و چگالی مثل آب دارد.

منبع اسطوخودوس
اسطوخودوس یک بوته همیشه سبز در حدود 1 متر (3 فوت) است، با برگ های خطی باریک خاکستری و سبز و یکی از زیبا ترین گل های بنفش رنگ را دارا می باشید، دارای ساقه بلند است و چند گونه از آن در منطقه مدیترانه رشد می کند، اما تولید کننده اصلی این گیاه فرانسه است.

استخراج
روغن اسطوخودوس با تقطیر بخار از گل گیاه استخراج می شود و به میزان 1.6٪ به 1.4٪ از آن بازدهی دارد.

کاربرد
انواع صابون، شامپو، کرم بدن، لوسیون، شمع، خوشبوکننده ها و بخور دادن

اسانس اسطوخودوس

موارد احتیاط
اگر چه روغن اسطوخودوس یکی از ایمن ترین اسانس ها محسوب می شود، اما در صورتی که شما هرگونه حساسیتی نسبت به آن داشتید باید استفاده از آن را بلافاصله متوقف کنید.

خواص درمانی
از خواص درمانی اسانس اسطوخودوس می توان به ضد عفونی کننده، ضد درد، ضد تشنج، ضد افسردگی، ضد روماتیسمی، ضد اسپاسمتیک، ضد التهابی، ضد ویروسی، باکتری کشی، سرماخوردگی، صرع، ضد انعقاد، بوزدا، دیورتیک ، سندرم تخمدان، فشار خون بالا، عصبی، ، آرام بخش اشاره کرد.

ترکیب روغن اسطوخودوس
گرچه اسانس ها به خوبی با یکدیگر ترکیب می شوند، روغن اسطوخودوس به خصوص با چوب سدر، مریم گلی، گل شمعدانی، چوب کاج، جوز هندی و کلیه روغن های مرکبات ترکیب خوبی دارد.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط