آب ژاول یا هیپوکلریت سدیم Sodium Hypochlorite مایع سبز زرد است که معمولا به عنوان “سفید کننده” شناخته می شود و آب ژاول مصرف زیادی در صنایع شوینده دارد. فرمول ترکیب شیمیایی برای هیپوکلریت سدیم NaOCl است. هیپوکلریت سدیم با واکنش محلول سدیم رقیق با مایع یا گاز کلر همراه با خنک سازی تهیه می شود. پاول بیش از 40 سال در صنعت آب ژاول (NaOCl) و کلر (Cl2) شرکت کرده است.

جاذب خاص:

آب ژاول تولید شده توسط یک فرآیند مداوم حدودا 0.2٪ وزنی بیش از حد حاوی هیدروکسید سدیم را دارد که منجر به وزن مخصوص 1.160 در 120 گرم. تجزیه: وجود یون های فلز گذرا (مس و نیکل) شناخته شده است به تجزیه هیپوکلریت سدیم مایع کمک به از دست دادن قدرت سفید کننده و تشکیل اکسیژن. از دست دادن قدرت هیپوکلریت سدیم هنگامی که سفید کننده به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده می شود محصول بیشتری مورد نیاز است.

کاربرد کلی:

صنایع شوینده
صنایع تصفیه آب
صنایع غذایی
صنایع نساجی
صنایع پتروشیمی
صنایع کاغذ سازی

کاربرد های آب ژاول

آب ژاول یا هیپوکلریت سدیم Sodium Hypochlorite ماده اصلی در سفید کننده شستشو است. به طور گسترده به عنوان یک عامل سفید کننده در صنایع نساجی، صنایع شوینده و کاغذ و صنایع پالپ استفاده می شود. همچنین به عنوان عامل اکسید کننده برای محصولات ارگانیک استفاده می شود. در صنایع پتروشیمی، آب ژاول در پالایش نفت مورد استفاده قرار می گیرد. مقدار زیادی نیز به عنوان یک ضد عفونی کننده در آب و فاضلاب و تجهیزات بهداشتی استفاده می شود. در صنایع غذایی، Sodium Hypochloriteبرای تمیز کردن تجهیزات آماده سازی مواد غذایی، پردازش میوه و سبزی، تولید قارچ، تولید گوشت گاو و طیور، تولید شربت افرا و پردازش ماهی مورد استفاده قرار می گیرد. در نقاط مختلف جهان، قدرت آب ژاول با استفاده از پنج تعریف عمومی که منجر به عدد مختلف می شود، با وجود اینکه قدرت اکسیداسیون یکسان است، یعنی قدرت هیپوکلریت سدیم یکسان است.

ضد عفونی کننده و تصفیه آب

هیپوکلریت سدیم Sodium Hypochlorite یک ضد عفونی کننده بسیار موثر است. در صنعت خدمات غذا، می توان آن را برای پاکسازی ظروف آشپزخانه و تجهیزات مورد استفاده برای پردازش مواد غذایی استفاده کرد. در خانه های خود، استفاده از هیپوکلریت سدیم برای از بین بردن انواع باکتری ها و ویروس ها بسیار موثر است.
آب ژاول یا هیپوکلریت سدیم Sodium Hypochlorite نیز برای تصفیه آب استفاده می شود. این یک ماده بسیار موثر برای ضد عفونی شدن آب و از بین بردن باکتری ها و میکروارگانیسم ها است که به جلوگیری از انتقال بیماری های آب موثر می باشد. در برنامه های مختلف صنعتی برای جلوگیری از تشکیل باکتری ها و لجن استفاده می شود و همچنین برای استریسک های ضد عفونی مفید است. بعضی اوقات، هیپوکلریت سدیم به فاضلاب اضافه می شود تا بوها را کاهش دهد.

دندانپزشکی و پوست

آیا تا کنون درمان های کانال ریشه داشته اید؟ راه حل های هیپوکلریت سدیم Sodium Hypochlorite از 0.5 تا 5 درصد توسط دندانپزشکان به عنوان عامل آبیاری برای درمان کانال ریشه استفاده می شود. این امر برای جلوگیری از عفونت باکتریایی و انحلال بافت مرده است. راه حل هایی که حاوی 0.005 درصد آب ژاول هستند نیز می توانند در درمان اگزما کمک کنند که موجب تحریک و التهاب پوست می شود. محلول هیپوکلریت سدیم همچنین می تواند در پیشگیری از آسیب های پوستی ناشی از تابش خورشید کمک کند. به این دلیل که فعالیت مولکول التهاب و پیری را غییر فعال می کند.

آب ژاول، هیپوکلریت سدیم، Sodium Hypochlorite

در زیر برخی از نقاط قوت آب ژاول یا هیپوکلریت سدیم Sodium Hypochlorite را نشان می بینید.

NaOCl Wt. ٪ موارد استفاده مشترک
2٪ کلر زنی شوک از چاه ها
3-6٪ مواد شوینده خانگی، لباس شویی ها، درمان کانال ریشه دندانپزشکی، ضد عفونی کننده غدد لنفاوی در صنایع لبنی، ضد عفونی کننده در بیمارستان ها، پردازش غذا، تولید قارچ، گوساله، گوشت گاو و تولید مرغ، تولید شربت افرا، پردازش ماهی و غیره
12-16٪ مواد ضدعفونی کننده در استخرهای شنا، تصفیه آب، تصفیه آب آشامیدنیتوجه:

تولید آب ژاول یا Sodium Hypochlorite:

روش اول تولید آب ژاول : واکنش سود سوزآور با گاز کلر
واکنش سود سوزآور با گاز کلر، آب ژاول را از دمیدن گاز کلر درمحلول سدیم هیدروکسید تهیه میکنند.
Cl2 + NaOH ——– NaClO + NaCl + H2O

روش دوم تولید آب ژاول : الکترولیز محلول NaCl

الکترولیز محلول غلیظ نمک سدیم کلرید است.
سلولهای الکترولیتی، دیافراگم یا غشائی نداشته و در جریان بالا و در محلولی نسبتا خنثی بکار گرفته می‌شوند.
سلول‌ها جهت بکار گیری در درجه حرارت پائین طراحی می‌شوند که محلول سود سوزآور کاتد را به تماس با کلر متصاعد شده از آن در می‌آوردند.

 

آب ژاول، هیپوکلریت سدیم، Sodium Hypochlorite

خطرات هیپوکلریت سدیم Sodium Hypochlorite / اقدامات احتیاطی

هرگز هیپوکلریت سدیم و آمونیاک را مخلوط نکنید. انجام چنین کاری یک گاز خطرناک است که به طور بالقوه منجر به خستگی و تنگی تنفس می شود. اجتناب از بلعیدن و گرفتن هیپوکلریت سدیم در چشم یا پوست. بسته به قدرت هیپوکلریت سدیم، شدت آن می تواند از تحریک خفیف تا سوختگی شدید باشد. در صورت حاملگی هیپوکلریت سدیم، فورا به کمک اضطراری بپردازید. اگر فرد مبتلا به هشدار، شیر یا آب را برای نوشیدن بخورید. استفراغ را تحریک نکنید به پزشک فوری مراجعه کنید.
در صورت تماس با هیپوکلریت سدیم، پوست یا چشم باید به طور مداوم و کاملا شسته شود. فورا” به پزشک مراجعه کنید. در صورت استنشاق Sodium Hypochlorite منطقه آسیب دیده را ترک کنید و هوا تازه بگیرید. اگر تنفس دشوار باشد، اکسیژن را اداره می کند فورا” به پزشک مراجعه کنید.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط