سیلیکون هایRTV یا (Room Tempreture Vulcanization) گروه بسیار مفید و پرکاربردی برای پلیمرها می باشند. این نوع سیلیکون قالبگیری به رنگ سفید و شفاف برای قالبگیری قطعات و مجسمه ها با سایز متوسط و کوچک استفاده می شوند. سیلیکون های قالبگیری که بیشتر در صنعت فایبرگلاس و کامپوزیت مورد مصرف قرار می گیرند دو جزئی می باشند. با افزودن جزء دوم (هاردنر) به جزء اول (سیلیکون قالبگیری) در مدت زمان معین خشک شده و آماده قالبگیری می شوند. هاردنر مجاز از   % 2 تا   % 5 بنا به حسب شرایط مدل و دمای محیط متفاوت می باشد. لازم به ذکر است این نوع سیلیکون را می توان بدون استفاده از دستگاه وکیوم نیز استفاده نمود (سیلیکون تقریبا بدون حباب).

سیلیکون های وارداتی مجموعه نفس سیلیکون یکی از بهترین سیلیکون های موجود در بازار می باشد. این محصول از بهترین و بروز ترین کمپانی های روز دنیا تهیه شده است. با توجه به کیفیت مناسب و درخور مشتریان عزیز این سیلیکون ها کمترین ناخالصی و افزودنی ندارد و عاری از هرگونه فیلر می باشد. سیلیکون قالبگیری (RTV2) بطور گسترده در بسته بندی های: یک 1، پنج 5، بیست 20 کیلویی با قیمت های فوق العاده مناسب و رقابتی به نقاط مختلف کشور در کوتاه ترین زمان ممکن ارسال می شود.

موارد مصرف سیلیکون ها: صنعت فایبرگلاس و کامپوزیت، ساخت قالب مجسمه، بتن، سیلیکون ساخت شمع، رزین پلی استر، رزین اپوکسی، رزین سنگ مصنوعی، پلی یورتان، ساخت قطعه نمونه محصولات فرهنگی، هنری، تاریخی و…

برخی خصوصیات سیلیکون ها عبارتند از:

مقاومت در برابر دما:

مقاومت در برابر دما یکی از فوق العاده ترین خصوصیات سیلیکون رابرها است. کاربرد سیلیکون ها تا دمای 200 درجه تقریباً بدون جایگزین است. این خصوصیت بگونه ای است که تا 10،000 ساعت کار مداوم را می توان انتظار داشت. در صورتیکه دما بصورت لحظه ای تا 300 درجه نیز افزایش یابد کارایی منحصر بفرد سیلیکون کماکان برقرار خواهد ماند.
در صورت نیاز به گروه سیلیکون هایی با مقاومت حرارتی دائم بیشتر از 300ºC این امکان نیز وجود دارد که از گروه های ویژه ای با قابلیت تحمل دمای بیش از 300 درجه نیز استفاده نمود.

مقاومت در برابر سرما:

مقاومت در برابر سرما نیز از خصوصیات شاخص سیلیکون هاست. سایر پلیمرها از دمای ºC 20– الی ºC 30– خصوصیات الاستیسیته خود را از دست داده و کارایی ندارد. سیلیکون ها در دمای ºC 70 – الی ºC 55 – کماکان خصوصیات الاستیسیته خود را حفظ می نماید.
برخی از محصولات و گروه سیلیکون ها توان تحمل سرما تا ºC 100 – با حفظ خصوصیات فیزیکی و الاستیسیته را دارا می باشند.

مقاومت محیطی:

از مهمترین خصوصیات سیلیکون ها بگونه ای که با هیچ پلیمر دیگری قابل قیاس نمی باشد. مقاومت محیطی در برابر شرایط آب و هوایی ازون، UV و باد و باران و سایش حاصل از ریزگرد و عدم جذب آلودگی به همراه خود پالایندگی است.
این خصوصیات و مقاومت الکتریکی سبب استفاده گسترده در پوشش های عایقی نظیر انواع مقره توزیع، فوق توزیع و انتقال و انواع سیم و کابل شده است.

خواص الکتریکی:

خواص الکتریکی بی نظیر سیلیکون قالبگیری سبب استفاده در طیف وسیعی از محصولات نظیر انواع عایق ها، سیم و کابل و مقره گردیده است. سیلیکون قالبگیری با مقاومت حجمی از 1014 CmΩ تا 1016 CmΩ و با کمترین تغییر با کارایی در محیط های مرطوب، سخت و آلوده و نقاطی که استفاده ایمن و پایدار حایض اهمیت است، مورد کاربرد می باشد.
مقاومت در برابر تخلیه کرونا به همراه سایر خصوصیات فوق العاده سیلیکون انتخاب برتر در محیط های برق فشار قوی است.

مقاومت در برابر بخار:

در سخت ترین شرایط و استفاده مداوم و طولانی مدت سیلیکون رابر فقط امکان جذب رطوبت را حداکثر به میزان 1% دارد. (با این میزان ناچیز) بدون تغییر در شرایط عملکردی آن همچنان بازده بسیار مطمئن خواهد داشت. در صورت نیاز به عملکرد در دمای بیش از ºC 150 و یا تحت فشار بالا گروههای ویژه از سیلیکون قالبگیری بهبود یافته مورد کاربرد می باشد.

مقاومت در برابر آتش:

سیلیکون قالبگیری در زمان مجاورت با آتش به راحتی آتش نخواهند گرفت. خصوصیات خود خاموش شونده سیلیکون نیز ویژگی بسیار مهم در این زمینه است. سیلیکون ها نیز در زمان سوختن نظیر سایر مواد مقادیر ناچیز گازهای سمی تولید می کنند. این مقدار قابل اغماض، حاوی مواد هالوژنه نمی باشد و به عبارتی (Halogen-Free) می باشد.
گروهی از سیلیکون های (RTV) جهت ساخت انواع فوم ضد آتش با قابلیت فوق العاده مهار آتش کاربرد دارد. این سیلیکون ها در مراکز با قابلیت اشتعال پذیری خطرناک نظیر پالایشگاهها و پتروشیمی ها و نیروگاهها و…. مورد استفاده می باشند.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط