کلر Chlorine یک عنصر شیمیایی با نماد Cl و عدد اتمی 17 است، دومین سبک از هالوژن ها، بین فلوئور و بروم در جدول تناوبی ظاهر می شود یک عنصر طبیعی است که دارای بوی شدید و تحریک کننده است که می تواند گاز یا مایع باشد عنصر شیمیایی طبیعی است که یکی از پایه های اصلی ماده است معمولا در سراسر سنگ قاره های زمین پراکنده است ودر اقیانوس های شور متمرکز شده است. کلرین مواد مغذی ضروری برای گیاهان و حیوانات است.

کارکرد کلی کلر Chlorine:

صنایع آب، صنایع غذای، مراقبت های بهداشتی، محیط زیست، ساخت ساز، تجهیزات نظامی و حمل و نقل

کاربردهای کلر Chlorine :

کلر برای تولید هزاران محصول که حیات را در قرن بیست و یکم تعریف می کنند، حیاتی است. از نیمه رسانای سیلیکون به مواد پایدار PVC می باشد. خواص ضد عفونی کلر موجب بهبود زندگی میلیون ها نفر در سراسر جهان شده است همچنین یک ساختار شیمیایی ضروری است که برای ساختن بسیاری ازمواد شیمیایی استفاده می شود. محصولاتی که به بهداشت عمومی و ایمنی، فن آوری پیشرفته، تغذیه، امنیت و حمل و نقل کمک می کنند. غذا، آب و دارو، کامپیوتر و تلفن همراه همه به شیمی Chlorine وابسته است و در تولید محصولات متعددی از لنزهای تماسی کاربرد دارد.

کلر Chlorine در آب

برای کشتن باکتری ها در آب آشامیدنی و استخر شنا استفاده می شود.

آفت کش ها، حلال ها و پلاستیک های پی وی سی را تولید می کند. در محصولات مصرفی و بعضی از پاک کننده های خانگی، ضد میکروبی و آب آشامیدنی و دخانیات کاربرد دارد، اگر با آمونیاک مخلوط شود درهوابه عنوان گاز Chlorine تولید می شود و معمولا از طریق استنشاق (تنفس) وارد بدن می شود، گازهای تنفسی از برخی مواد پاک کننده، ضدعفونی کننده ها و آب استخر، تماس پوستی، دست زدن به محصولات تولید شده و یا درمان با Chlorine وارد بدن می شود.

خطرات کلر Chlorine:

قرار گرفتن در معرض سطوح بالای Chlorine در هوا می تواند علاوه بر تحریک بینی، چشم و گلو باعث بروز سرفه و مشکلات تنفسی، تاری دید، تنگی قفسه سینه و درد، تهوع و استفراغ، آسیب ریه و مایع در ریه ها، تنفس در مقادیر بالایی از کلر ممکن است خطرناک باشد. تماس پوست با کلر باعث تحریک پوست و آسیب های شبیه به یخ زدگی می شود.

قرار گرفتن در معرض طولانی مدت کلر موارد زیر را به دنبال دارد:


مشکلات تنفسی
از دست دادن حافظه
از دست دادن شنوایی
مشکلات دید

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط