کربوکسی متیل سلولز یا CMC یک نمک محلول در آب است که در مقادیر عظیم مواد خام خالص تولید می شود بدون هیچ گونه پالایش برای استفاده در مواد پاک کننده، مایعات حفاری و صنعت کاغذ استفاده می شود. کربوکسی متیل سلولز در درجه بالاتر خلوص، CMC به عنوان یک افزودنی در صنایع غذایی استفاده می شود. با توجه به ویژگی هیدرولیکی آن، خواص ساخت فیلم خوب، ویسکوزیته بالا و عملکرد چسب، در میان ویژگی های دیگر کربوکسی متیل سلولز دارای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی را دارد.

کاربرد کربوکسی متیل سلولز CMC

صنایع شوینده
صنایع غذایی
صنایع آراشی بهداشتی
صنایع دارویی
صنایع کشاورزی
صنایع حفاری
صنایع رنگ سازی
صنایع چسب سازی
صنایع پلاستیک سازی
صنایع نساجی

کربوکسی متیل سلولز در صنعت ساخت و ساز

CMC در بسیاری از ترکیبات سیمان و مصالح ساختمانی استفاده می شود زیرا به عنوان یک عامل تثبیت کننده و هیدروفیل عمل می کند. پراکندگی شن و ماسه در سیمان را بهبود می بخشد و عمل چسبندگی آن را تقویت می کند. همچنین به عنوان چسب در اثاثه یا لوازم داخلی استفاده می شود.

کربوکسی متیل سلولز در صنایع شوینده

صنعت مواد شوینده بزرگترین مصرف کننده CMC است. این ترکیبات درجه بندی فنی اغلب برای صابون و مواد شوینده استفاده می شود. CMC به عنوان مهار کننده جایگزینی روغن در پارچه پس از استفاده مواد شوینده است.

کربوکسی متیل سلولز در صنایع کاغذ سازی

پوشش CMC مصرف موم را در کاغذ و مقوا کاهش می دهد و موجب کاهش نفوذ موم به کاغذ می شود. به همین ترتیب، مصرف جوهر چاپی به دلیل درخشندگی سطحی آن باعث می شود. علاوه بر این، چون سطح آن را مسطح می کند، CMC باعث می شود که کاغذ با مقاومت بیشتری در برابر روغن و بهبود بینایی فیبر ها قرار گیرد، در نتیجه رنگ کاغذ را بهبود می بخشد. همچنین به عنوان یک ماده اسپری کننده در اکستروژن فیبر از خمیر استفاده می شود و برای جلوگیری از انعقاد آنها کاربرد دارد.

کربوکسی متیل سلولز در صنایع کشاورزی

در آفت کش ها و اسپری های مبتنی بر آب، CMC به عنوان عامل تعلیق عمل می کند. این نیز به عنوان چسب برای پیوستن حشره کش به برگ گیاهان پس از برنامه عمل می کند. گاهی اوقات، CMC به عنوان کمک کننده به از بین بردن کودهای خاصی که بسیار آلوده هستند استفاده می کند.

کربوکسی متیل سلولز در چسب سازی

CMC به ترکیبات مختلفی از چسب ها اضافه می شود که برای تقریبا هر ماده مورد استفاده قرار می گیرند.به طور گسترده ای در صنعت چرم استفاده می شود. چسبنده ای که چوب را به چوب دیگر میچسباند به طور موثر با ترکیب CMC با نشاسته و فنل فرمالدئید ساخته شده است.

کربوکسی متیل سلولز در صنایع آرایشی بهداشتی

CMC در مواد تشخیصی دندانپزشکی و در خمیردندان و ژل استفاده می شود. این اتر محلول در آب به عنوان ضخیم کننده، تثبیت کننده، ماده معلق و سابق در کرم ها، لوسیون ها و یا شامپو ها استفاده می شد و به طور گسترده ای در محصولات مراقبت از مو استفاده می شود.

کربوکسی متیل سلولز در رنگ سازی

CMC در رنگ های روغن و لاک الکل استفاده می شود. آن ها به عنوان ضخیم کننده عمل می کنند و رنگدانه را در مایع تعلیق می کند.

کربوکسی متیل سلولز در صنعت نفت

CMC خالص یا خالص در لجن حفاری به عنوان ضلع کننده کلوئیدی استفاده می شود و هنگام برداشتن مته از سوراخ برای جلوگیری از رسوب استفاده می شود.

کربوکسی متیل سلولز در پلاستیک سازی

استفاده اصلی CMC در صنعت پلاستیک کمک به افزایش ویسکوزیته پلاستیک مانند لاتکس است.

کربوکسی متیل سلولز در سرامیک سازی

اکثریت استرهای محلول در آب برای پیوستن به قطعات چینی استفاده می شود. آنها خواص پخت خوب دارند و راه حل های CMC خاکستر بسیار کمی را ایجاد می کنند.

کربوکسی متیل سلولز در صنعت نساجی

CMC خام به عنوان عامل اندازه گیری برای پارچه استفاده می شود. همچنین در ترکیب با نشاسته در عملیات شستشو استفاده می شود. برای تکمیل بهتر پارچه ها در فرآیند تولید، پارچه با CMC آغشته می شود و سپس با اسید و گرما درمان می شود. این نیز یک عامل بسیار موثر در چاپ پارچه و به عنوان عامل ضخیم شدن در رنگ و لاک الکل زدن به پارچه است.

کربوکسی متیل سلولز در داروها

CMC برای پوشاندن قرص های با درجه بالا خلوص و ویسکوزیته کم استفاده می شود. CMC نامحلول در محیط اسیدی معده است اما محلول در محیط اساسی روده است. همچنین برای ژل های فرم، برای حمل مواد مخدر، قرص های جدا شده و به عنوان یک تثبیت کننده برای سوسپانسیون ها، امولسیون ها، اسپری ها و قرص های زیستی چسبنده استفاده می شود که به صورت داخلی به مخاط فرد متصل می شوند.

کربوکسی متیل سلولز در صنایع غذایی

CMC در مواد غذایی به عنوان یک عامل کمکی در خنک کردن بستنی، کرم ها و محصولات لبنی به عنوان ماده کمکی برای تشکیل ژل در ژلاتین ها و پودینگ ها و به عنوان ضخیم کننده در سس و پر کردن سالاد استفاده می شود. همچنین به عنوان عامل تعلیق در آب میوه ها، به عنوان یک کلوئید محافظ در امولسیون ها و سس مایونز، به عنوان یک عامل محافظ برای پوشش سطح میوه ها و به عنوان یک تثبیت کننده در محصولات آماده برای پخت استفاده می شود. از آنجا که CMC توسط بدن انسان متابولیزه نمی شود، برای استفاده در غذاهای کم کالری مورد تایید قرار گرفته است.

کربوکسی متیل سلولز در صنایع دارویی

برنامه های نوآورانه CMC در زمینه پزشکی هستند. راه حل هایی برای تشکیل ژل هایی هستند که در عمل جراحی قلب، قفسه سینه و قرنیه استفاده می شوند. در عملیات قفسه سینه، ریه ها دندانه دار می شوند و سپس با یک راه حل برای جلوگیری از نشت هوا و ورود مایعات پوشیده می شوند. در زمینه ارتوپدی، راه حل هایی در روانکاری مفاصل استخوان ها، اغلب در مچ دست ها، زانو ها و باسن ها استفاده می شود. مایع به این اتصالات تزریق می شود تا از فرسایش، تورم و نابودی احتمالی غضروف متصل به استخوان جلوگیری شود.

استفاده های دیگر CMC :

در تولید پوشک و از این قبیل محصولات بهداشتی استفاده می شود. از آنجا که هیدروفیل است CMC به جیلیتی کردن مایع کمک می کند و باعث رفع احتباس می شود.

کربوکسی متیل سلولز

مواد اولیه سورن شیمی ارائه دهنده مواد اولیه برای مواد غذایی، دارویی، لوازم آرایشی، سرامیک، رنگ و پوشش، صنایع ساخت و ساز و صنایع پلاستیکی است.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط