کربنات منگنز یک منبع منگنز نامحلول در آب است که به طور طبیعی به صورت معدنی یافت می شود. کربنات منگنز می تواند به راحتی به ترکیبات دیگر منگنز مانند اکسید با حرارت تبدیل شود.
کربنات منگنز می تواند به طور گسترده در زمینه های مختلف استفاده شود. در زمینه کشاورزی، معمولا به عنوان یک افزودنی برای کودهای گیاهی استفاده می شود که برای کاشت محصولات با کمبود منگنز موثر است. همچنین می تواند در سرامیک به عنوان یک لعاب چینی، لعاب رنگی و شار استفاده شود و به عنوان یک کاتالیزور در فرایند ویسکوز عمل می کند. علاوه بر این ثابت شده است که به عنوان یک هماتینی در زمینه پزشکی استفاده می شود. کاربردهای دیگر کربنات منگنز شامل صنایع غذایی، صنایع شیمیایی و غیره است.

کاربرد کربنات منگنز
کربنات منگنز (II) در طبیعت به عنوان ماده معدنی رخ می دهد. این سنگ برای تولید دی اکسید منگنز (به روش الکترولیتی) استفاده می شود. ترکیب خالص به عنوان سنگ های قیمتی استفاده می شود؛ و به عنوان یک رنگدانه (سفید منگنز) به کار می رود.

آماده سازی
کربنات منگنز ممکن است با افزودن بی کربنات سدیم به محلول نمک منگنز (II) اشباع شده با دی اکسید کربن در آزمایشگاه به عنوان یک رسوبات رنگ پریده شود. محصول به دست آمده مونوهیدرات، MnCO3 • H2O است. با این حال، اگر محلول اشباع دی اکسید کربن، همراه با رسوب بالای منوهیدرات، در غیاب اتمسفر اکسیژن گرم شود، مونوهیدرات MnCO3 • H2O به MnCO3 بدون آب تبدیل می شود.

درمان محلول های آبی نمک های منگنز (II) با کربنات های قلیایی فلز، منجر به بارش این جامد صورتی ملایم می شود. کربنات در آب حل نشده است، اما، مانند بسیاری از کربنات ها، پس از درمان با اسید به محلول های در آب هیدرولیز می شود.

کربنات منگنز با انتشار دی اکسید کربن در دمای 200 درجه سلسیوس تجزیه می شود تا اکسید منگنز (II):

MnCO3 → MnO + CO2

این روش گاهی اوقات در تولید دی اکسید منگنز برای باتری های خشک سلولی و برای فریت ها استفاده می شود.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط