کامپاند لاستیک

در ساخت و تولید کامپاند لاستیک به نوع و نحوه طراحی و فرمول بندی مواد شیمیایی به کار رفته در آن و همچنین کائوچو بستگی دارد.
ماصاکو با داشتن دانش ساخت انواع کامپاند توانایی تولید انواع کامپاند لاستیکی با متریال های گوناگون از قبیل SBR ، NR ، CR ، NBR ، NBR-PVC ،BR-SBR ، EPDM ، H-NBR و انواع دیگر از فرمولاسیون و سختی مورد نظر را دارد.

کامپاند لاستیک در صنعت کاربرد های بسیار گوناگونی دارد از جمله این کاربرد ها میتوان به قطعات گوناگون، مانند مانتینگ ها (قطعات لاستیک-فلز، ضربه گیر، واشر و اورینگ)، انواع شیلنگ های سوخت، رادیاتور، روغن هیدرولیک، تهویه، انواع قطعات گردگیر، انواع پروفیل های آب بندی سالیدی و اسفنجی و فرش های لاستیکی، ریلی و غیره … اشاره کرد.

 

روش تهیه کامپاند لاستیک

روش نوین تولید کامپاند لاستیک این است که با استفاده تیغه‌های دایره ای شکل و یا بوسیله برش بین دو غلتک با سرعت متفاوت، شیرابه کامپاند به دانه تبدیل می‌شود. بعد از آن این دانه ها بوسیله خشک کن های صنعتی خشک میشوند. بعد از آن که دانه های کامپاند لاستیکی اولیه خشک شد ، ورقه یا دانه خشک شده متراکم میشود و از آن قطعه هایی با وزن های متفاوت ساخته میشود.

کائوچو یا همان rubber بهمراه گوگرد که عامل ولکانیزاسیون است، دوده به عنوان ماده پر کننده ، ،روغن به عنوان ماده نرم کننده و سایر مواد در بنبوری ( مخلوط کن های مخصوص ) ریخته میشود .پس از اینکه این مواد به صورت کامل با هم مخلوط شد، مخلوط از مخلوط کن خارج شده و برای خنک شدن بوسیله نورد بصورت ورقه ای درمی آید.

در مراحل بعدی بر حسب محصول مورد نیاز بر روی آن عملیات انجام می شود. در طی کلیه مراحل بعدی درجه حرارت نباید زیاد شود ، در غیر اینصورت مخلوط ولکانیزه شده و ادامه کار بر روی آن غیر ممکن می شود . در مرحله نهائی با شکل گرفتن لاستیک (تایر ،فرش ، توپ و غیره )به آن حرارت داده می شود (ولکانیزاسیون )و مولکول های گوگرد با مولکول های زنجیری کائوچو اتصال برقرار کرده و لاستیک شکل کشسانی بخود می گیرد .

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط