سولفات آهن جامد کریستالی یا پودر سفید خاکستری رنگ می باشد. سولفات آهن برای تصفیه آب و به عنوان یک تهویه کننده خاک استفاده می شود. سولفات آهن ، نمک است. می توان آن را به عنوان یک ماده معدنی در رنگرزی استفاده کرد و به عنوان یک کبالت برای درمان زباله های صنعتی استفاده می شود. در زمینه پزشکی، می توان آن را به عنوان یک قابض خون استفاده کرد. این یک نوع از عوامل هموستازی است که قادر به کنترل جریان خون و یا متوقف کردن آن است. همچنین توصیه می شود که سولفات آهن یک عامل پالپوتومی خوب در دندان های اولیه با پتانسیل خوبی برای جایگزینی فرموکروزول باشد. همچنین می تواند در رنگدانه و در حمام  برای آلومینیوم و فولاد مورد استفاده قرار گیرد. معمولا از طریق واکنش بین سولفات آهن، اسید سولفوریک و عامل اکسید کننده مانند اسید نیتریک تهیه می شود.

سولفات آهن یکی از ریز مغذی های ضروری و مفید در صنایع کشاورزی است. برای تولید انواع کود کشاورزی نیز استفاده می شود.

مدیریت مواد مغذی آهن در گیاهان

کمبود آهن یک عامل محدود کننده رشد گیاه است. آهن در مقادیر زیاد در خاک وجود دارد، اما دسترسی گیاهان به آن معمولا بسیار کم است، بنابراین کمبود آهن یک مشکل رایج است.

دسترسی گیاهان به آهن

گرچه اکثر آهن در پوسته زمین به شکل Fe3 + است، شکل Fe2 + از لحاظ فیزیولوژیک برای گیاهان مهم تر است. این فرم نسبتا محلول است اما به راحتی به Fe3 + اکسید شده است که سپس رسوب می کند.

Fe3 + در pH خنثی و زیاد نامحلول است و آهن موجود در قلیایی و خاک های آهکی به گیاهان دسترسی ندارد. علاوه بر این، در این نوع خاک، آهن به راحتی با فسفات، کربنات، یون کلسیم، منیزیم و هیدروکسید ترکیب می شود. در چنین نوع خاک، توصیه می شود از کلات آهن استفاده کنید.

مصرف آهن توسط گیاهان

گیاهان آهن را در فرم اکسید شده خود، Fe2 + (فرم سیاه) یا Fe3 + (فرم فریک) مصرف می کنند.

گیاهان از مکانیزم جذب آهن استفاده می کنند. یکی از این مکانیسم شل شدن است – گیاه ترکیبات به نام سیدورفورها که آهن را درگیر می کنند و حلالیت آن را افزایش می دهند. این مکانیسم همچنین شامل باکتری است.

مکانیزم دیگری شامل انتشار پروتون ها (H +) و کاهش دهنده ها توسط ریشه های گیاه، برای کاهش سطح pH در منطقه ریشه است. نتیجه افزایش حلالیت آهن است.

در این راستا، انتخاب فرم کود نیتروژنی قابل توجه است. نیتروژن آمونیوم باعث آزاد شدن پروتون ها توسط ریشه ها می شود، بنابراین PH کاهش می یابد و جذب آهن را تسهیل می دهد.

نیتروژن باعث آزاد شدن یون های هیدروکسید شده می شود که PH را در ناحیه ریشه افزایش می دهد و از جذب آهن موثر جلوگیری می کند.

ریشه های جدید بیشتر در جذب آهن فعال هستند، بنابراین لازم است یک سیستم ریشه فعال سالم حفظ شود. هر فاکتور دخالت کننده در رشد ریشه ها با جذب آهن مواجه است.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط