سدیم متابی سولفیت یک کریستال سفید یا پودر جامد با بوی کمی گوگرد است. با استنشاق به شدت پوست و بافت را تحریک می کند. سدیم متابی سولفیت غیر قابل اشتعال، اما ممکن است تجزیه شود تا بخار سمی اکسید سدیم گوگرد و سدیم را هنگام گرم شدن به دمای بالا منتشر کند. یک اسید خورنده هنگام مخلوط شدن با آب. به عنوان نگهدارنده غذا و به عنوان یک واکنش آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

سدیم متابی سولفیت چیست؟

سدیم متابی سولفیت یک ترکیب غیر معدنی متشکل از سدیم، گوگرد و اکسیژن است. این معمولا یک پودر کریستالی سفید یا زرد و سفید است که به راحتی در آب حل می شود، که بوی آن گوگرد ناخوشایند را از بین می برد.

کاربرد سدیم متابی سولفیت

در غذا

معمولا به عنوان یک نگهدارنده صنایع غذایی برای غذاهای خشک شده مانند چیپس، کشمش و سیب و همچنین آب میوه کنسانتره استفاده می شود. به عنوان یک ماده غذایی، مصرف بی خطر متابولیسیت فلوراید سدیم در حدود 7 گرم در هر کیلوگرم وزن بدن تعیین شده است. با این حال، کسانی که با آلرژی به سولفات که اغلب از طریق بثورات و خس خس سینه دیده می شود، ممکن است بخواهند از این ماده نگهدارنده استفاده کنند.
عامل تمیز کننده

این ترکیب همچنین در شراب و آبجو وجود دارد، آن را به عنوان استریل کننده و آنتی اکسیدان در فرآیند آبجو و یا تخمیر شراب استفاده می شود. اگر شما یا کسی که شما می دانید ادعا می کند که آلرژی به شراب قرمز دارد، احتمالا به علت وجود سدیم متابی سولفیت است.

به عنوان یک آنتی باکتریال، این مواد شیمیایی نیز در فرایند تصفیه آب، تمیز کردن لوله های آب و غشاهای اسمز معکوس در تجهیزات استفاده می شود.

کاربرد های دیگر

خواص اسیدی و نگهدارنده نیز آن را جایگزین مناسب برای بی سولفیت سدیم، یک ماده شیمیایی است که در عکاسی تاریک سنتی استفاده می شود. همچنین متابی سولفیت سدیم به عنوان یک ماده سفید کننده در خمیر و تولید نساجی و همچنین یک عامل کاهش دهنده در داروها استفاده می شود. این یک ماده نگهدارنده شناخته شده در لوازم آرایشی است.

این ماده شیمیایی در شکل متمرکز نیز در باغبانی چشم انداز به عنوان یک کرم درخت مورد استفاده قرار گرفته است؛ زیرا لیگنین ها مواد شیمیایی در دیواره سلول های گیاهی در پشته های درخت خراب می شود و باعث می شود آنها را راحت تر بردارند.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط