ایزوپروپیل الکل محبوب ترین الکل شناخته شده است که استفاده می شود. به غیر از این، الکل ایزوپروپیل دارای سایر کاربردهای دیگری است. ایزوپروپیل الکل، همچنین به عنوان استئوپروپانول نامیده می شود، یک مایع بی رنگ و قابل اشتعال است. این نیز یک مایع فرار است، بنابراین هنگامی که ظرف آن باز است، به سرعت تبخیر می شود. بیایید درباره فرمول شیمیایی الکل ایزوپروپیل صحبت کنیم. فرمول شیمیایی الکل ایزوپروپیل C3H8O است، بنابراین سه اتم کربن (C)، هشت هیدروژن (H) و یک اتم اکسیژن (O) وجود دارد. فرمول شیمیایی آن می تواند به روش های مختلفی نوشته شود. به هر نحوی که شما آن را نوشتید، هنوز هم همان تعداد اتم های کربن، هیدروژن و اکسیژن وجود دارد.

ضدعفونی کننده ها و راه حل های تمیز کردن

یک ماده بسیار مورد استفاده است که برای اهداف مختلف در خانه و همچنین برای فرآیندهای مختلف صنعتی و کاربردهای دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

میکروب ها و باکتری های مضر که می توانند به بیماری و عفونت منجر شوند، قطعا یک مشکل هستند. نکته مهم این است که ایزوپروپیل الکل یک ضد عفونی کننده است، بنابراین میکروب های مزاحم و باکتری های مضر را می کشد. محصولات مختلفی در بیمارستان ها و خانه ها استفاده می شود که از ایزوپروپیل الکل استفاده می کنند. علاوه بر این در الکل، ایزوپروپیل الکل در سموم الکلی، پد الکلی و ضدعفونی کننده دست وجود دارد که می تواند باعث کاهش زخم های عصبی می شود، بنابراین ما می توانیم از عفونت جلوگیری کنیم.

گاهی اوقات آب فقط این کار را انجام نمی دهد. در حالی که آب حلال جهانی است، چیزهایی وجود دارد که در آب فقط نمیتواند حل شود. الکل ایزوپروپیل، بر خلاف آب، می تواند بسیاری از ترکیبات غیر قطبی، مانند کلروفرم و برخی روغن ها را حل کند.

در اینجا یک نمونه از مثالی است که ایزوپروپیل الکل یک حلال بهتر از آب است:

آب در جذب سموم انباشته شده از روی صفحه نمایش مؤثر نیست. الکل ایزوپروپیل برای هر دو تخته پاک کردن خشک و صفحه نمایش کامپیوتر به عنوان یک جذابیت کار می کند.

استفاده آزمایشگاهی

در کلاس زیست شناسی وقتی که ما باید قورباغه ای را که توسط فرمالدئید پر شده بود، حفظ کنیم. در واقع یک جایگزین برای استفاده از فرمالدئید وجود دارد، و آن ایزوپروپیل الکل است که گاهی اوقات می تواند استفاده شود، زیرا به عنوان فرمالدئید سمی نیست.

استفاده در وسایل نقلیه

هنگام استفاده از وسایل نقلیه استفاده می شود. برای مثال، در زمستان، پنجره های ماشین ما سرما و یخ را جمع می کند. برای خلاص شدن از این، شما می توانید از آن در قوطی های آئروسل و اسپری مناطق آسیب دیده استفاده کنید. پنجره ها را فقط با شستن الکل می توانید از بین ببرید.

یکی دیگر از استفاده ها در آزمایشگاه برای استخراج DNA است: نمی تواند DNA را حل کند، بنابراین می تواند برای استخراج آن استفاده شود. در اینجا، الکل ایزوپروپیل به محلول DNA برای جدا سازی یا جدا کردن DNA از بقیه محلول اضافه می شود.

علاوه بر این در آزمایشگاه های زیست شناسی، ایزوپروپیل الکل معمولا در آزمایشگاه شیمی استفاده می شود. این برای واکنش با مواد مختلف، برای تولید محصولات شیمیایی مختلف استفاده می شود.

برندهای ایزوپروپیل الکل: ایزوپروپیل الکل ال جی کره و ایزوپروپیل الکل پتروکم.

ایزوپروپیل الکل

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط