اسید اگزالیک Oxalic acid یک ماده شیمیایی ضروری است. اسید اگزالیک Oxalic acid در غلظت های بالا یک سم خطرناک است و در مواد غذایی یافت نمی شود، اما در محصولات تولیدی مانند مواد شوینده در برخی از سفید کننده ها، برخی از محصولات ضد زنگ و برخی از تمیزکننده های فلزی (از جمله چیزهای دیگر)که نیز در معرض خطر فوری سمی نیست استفاده می شود. این نیز جزء طبیعی گیاهان است و در سطوح نسبتا بالایی در گیاهان برگدار سبز تیره یافت می شود.

فرمول شیمیایی اسید اگزالیک C2O2 (OH)2 است. اسید معمولا یک ماده خورنده با طعم تیز و تلخ است. اسیدها می توانند از بسیار ملایم تا بسیار قوی باشند و نوع خاصی از اسید را می توان با رقت دادن آن (با مثال، آب) ضعیف تر کرد. اسید اگزالیک Oxalic acid به طور ذاتی یک اسید قوی است. حدود 3000 برابر قویتر از اسید استیک است که نام شیمیایی اسید در سرکه معمولی است. Oxalic acid بسیار قوی است و به طور گسترده ای برای تمیز کردن، سفید و تمیز کردن سنگین به خصوص برای حذف زنگ استفاده می شود. اگر اسید اگزالیک به شدت رقیق نباشد، همانطور که در گیاهان است برای انسان بسیار خطرناک و سمی و خورنده است.

اسید اگزالیک چیست

کاربرد اسید اگزالیک Oxalic acid

1. سفید کردن

اسید اگزالیک Oxalic acid می تواند به عنوان یک عامل سفید کننده برای چوب و سنگ استفاده شود. چوب هنگامی که در معرض عناصر قرار می گیرد، خاکستری می شود. هنگامی که اسید اگزالیک بر روی یک طبقه چوب قدیمی و گرانبها اعمال می شود، رنگ طبیعی سفید چوب را به ارمغان می آورد. در واقع، این اسید اغلب هنگام از بین بردن لکه های قدیمی چوب استفاده می شود. همچنین از تولید کنندگان مبلمان برای روشن شدن مناطق رنگ آمیزی شده مبلمان در آماده سازی برای بازپرداخت استفاده می شود.

2. حذف لکه ها

اسید اگزالیک Oxalic acid به طور موثر جوهر، لکه های غذایی و بسیاری از انواع دیگر لکه ها را از بین می برد. این یک پاک کننده ملایم است که لکه را می خورد. شما می توانید از Oxalic acid برای حذف بسیاری از لکه های روی سنگ، آجر، مشمع کف اتاق، چوب و وینیل استفاده کنید.

اگر چه شما همچنین می توانید اسید اسکالیک را برای حذف لکه هایی از پارچه هایی مانند پارچه کتانی و پنبه استفاده کنید، زمان زیادی را صرف خواهید کرد بنابراین بهتر است که پارچه های خود را تمیز کنید.

3. حذف زنگ

اسید اگزاالیک نیز برای حذف زنگ های معمولی که در لوله های لوله کشی و آشپزخانه است استفاده می شود و یکی از عناصر اصلی در برداشتن زنگ ها در لوله ها و لکه های زنگ فلز است.

4. استفاده های دیگر

علاوه بر سفید کردن، حذف زنگ زدگی و حذف لکه ها، Oxalic acid نیز به عنوان یک عامل کاهش دهنده در تولید فیلم های عکاسی مورد استفاده قرار می گیرد. شما همچنین می توانید آن را در تصفیه فاضلاب استفاده کنید همچنین از آنجا که اسید اگزالیک Oxalic acid می تواند کلسیم را از فاضلاب به طور موثر حذف کند و در نهایت Oxalic acid در هنگام پرداخت سنگ مرمر به عنوان یک عامل سنگزنی استفاده می شود

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها