استون یک مایع بی رنگ و بسیار قابل اشتعال است. دارای بوی ممتاز یا نعناع و طعم تند است. همچنین به طور طبیعی در گیاهان، درختان، گازهای آتشفشانی یافت می شود و به عنوان یک محصول جانبی از تجزیه چربی بدن است. استون در اگزوز خودرو، دود سیگار کشیدن و دفن زباله ها یافت می شود. فرمول شیمیایی استون C3H6O است. به عنوان یک حلال برای حل کردن مواد دیگر مانند رنگ، لاک الکل، لاک، چربی، روغن، واکس، رزین، جوهر چاپ، پلاستیک و چسب استفاده می شود. برای استفاده از پلاستیک، الیاف، داروها، مصنوعی، فیلم عکاسی، پودر سیگار کشیدن و سایر مواد شیمیایی استفاده می شود. همچنین برای تمیز کردن و خشک کردن قطعات استفاده می شود.

محصولات خانگی و مصرفی که حاوی استون هستند شامل پاک کردن ناخن، تخته خرده چوب، تمیز کردن رنگ، واکس مایع و جامد، مواد شوینده، مواد پاک کننده و سیمان لاستیکی است. شما می توانید با آب آشامیدنی یا غذای حاوی استون آشنا شوید. در صورتی که در نزدیکی محل دفن زباله که شامل استون، در نزدیکی جاده های شلوغ و یا نزدیک به امکانات دیگر مانند تاسیسات زباله که انتشار گازهای استون را تولید می کنند، ممکن است در معرض خطر قرار گیرند.

در محل کار، اگر در کارخانه ای کار می کنید که رنگ ها، پلاستیک ها، مواد شیمیایی، الیاف مصنوعی و کفش را تولید می کنند، می توانید در معرض استون قرار بگیرید. شما همچنین می توانید با رنگ، حلال، چسب، و مواد تمیزکاری تجاری کار کنید.

کاربرد استون

استون یک عنصر اصلی در بسیاری از برداشتن لاک ناخن است. پاک کردن آن را با سابین یا پارچه پنبه ای آسان می کند. به طور گسترده ای استفاده می شود زیرا می تواند به راحتی با آب مخلوط شود و به سرعت در هوا تبخیر می شود.
به طور گسترده ای در صنایع نساجی برای پاک کردن پشم و ابریشم سفید کننده استفاده می شود.
به عنوان یک حلال، اغلب در سیستم های حلال و یا “مخلوط”، مورد استفاده در فرمول بندی از لاک برای خودرو و مبلمان است. همچنین ممکن است برای کاهش ویسکوزیته محلول های لاک استفاده شود.
نکات ایمنی
به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته و به طور کلی شناخته شده است که سمیت حاد و مزمن پایین است.
اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) آن را برای استفاده به عنوان یک افزودنی غیر مستقیم مواد افزودنی در مواد چسبنده و پوشش خوردگی مواد محافظت می کند و به عنوان یک ماده شناخته شده به صورت جامع (GRAS) در غلظت معینی در نظر گرفته می شود.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها