اسانس روغنی لیمو که به عنوان Citrus Limon شناخته می شوداز خانواده Rutaceae استخراج می شود این مرکبات بو تمیز و روغن ضروری است نه تنها برای کمک به شما در تصمیم گیری و برای بهبود غلظت خود را، اما کاهش را در اسیدیته در بدن – نتیجه کمک به هضم غذا، و همچنین با روماتیسم، ورم مفاصل و نقرس، در حالی که همچنین مرتب سازی سلولیت ، آبسه، جوش و آکنه.

روغن لیمو دارای بوی تازه و تیز است، رنگ سبز مایل به زرد کم رنگ است و دارای ویسکوزیته آبدار است. عمر مفید اسانس روغنی لیمو تنها 8 تا 10 ماه است، اگر برای آروماتراپی استفاده شود، اما هنوز هم می تواند در درمان های عطر بعد از این مدت، مانند بخار درمان استفاده شود.

منبع اسانس روغنی لیمو
بومی هند، این درخت همیشه سبز تا حدود 6 متر (20 فوت) رشد می کند و دارای برگ های بیضوی سبز تیره با گل های صورتی یا سفید که بسیار عطر و طعم دارند. درختان میوه دار است که در هنگام رسیدن به سبز به زرد تبدیل می شود. این نام از “شیمون” عربی یا “لیمون” فارسی به دست آمده است. این درخت توسط صلیبیون در قرون وسطی به اروپا به ارمغان آورد و میوه حاوی مقادیر خوب ویتامین A، B و C بود به ملوانان نیروی دریایی سلطنتی برای کاهش کمبود ویتامین و کربوهیدرات داده شد. در ژاپن، آن را در diffusers در بانک استفاده می شود برای کاهش اشتباه کارگر و آن را یک عامل عطر و طعم محبوب برای مواد غذایی و عطر است.

استخراج
اسانس روغنی لیمو، از پوست میوه تازه استخراج می شود.

ترکیب شیمیایی
اجزای اصلی شیمیایی روغن لیمو عبارتند از: پینن، کمپلین، b-پینن، سابینن، میرن، a-terpinene، لینالول، b-bisabolene، limonene، trans-a-bergamotene، nerol و neral.

خواص درمانی
خواص درمانی اسانس روغنی لیمو ضد آنمی، ضد میکروبی، ضد روماتیسمی، ضد اسکلروتیک، آنتی سپتیک، ضد باکتری، گرمازا، سیکاتریستون، دیافراکتیک، دیورتیک، فیبروژن، خونریزی، فشار خون بالا، حشره کش، روبوفیسنر، تونیک و ورمیفوژ است.

اسانس روغنی لیمو می تواند بسیار مفید برای سیستم گردش خون و کمک به جریان خون، کاهش فشار خون و کمک به خونریزی بینی. این می تواند کمک به کاهش تب، کمک به کاهش عفونت گلو، برونشیت، آسم و آنفلوآنزا. این سیستم ایمنی را تقویت می کند و بدن را پاک می کند، عملکردهای دستگاه گوارش را بهبود می بخشد و از یبوست، دیسپپسی و سلولیت مفید است. اسانس روغنی لیمو آرام و رفع سردرد و میگرن است و برای رماتیسم و ​​آرتریت مفید است. همچنین برای پاک کردن آکنه، پاک کردن چربی پوست و مو، و همچنین حذف سلول های مرده پوست، کاهش زخم های سرد دردناک، زخم های دهان، تبخال و حشرات حشرات استفاده می شود. روغن لیمو به مبارزه با عفونت ها کمک می کند، سیستم گوارش را کمک می کند، سردردهای آرام، میگرن و مشکلات عضلانی را پاک می کند و پوست و مو را پاک می کند.

مشعل ها و بخارسازها
در درمان بخار، اسانس روغنی لیمو می تواند برای سرماخوردگی، از دست دادن صدا، آنفولانزا، افسردگی، استرس، کمبود انرژی و خستگی استفاده می شود. از این گذشته این را تسکین می دهد سوزش و همچنین کمک می کند بهبود تمرکز، بالابر ارواح، پاک ذهن و کمک می کند تا در تصمیم گیری است.

روغن ماساژ مخلوط شده یا در حمام
روغن لیمو را می توان در روغن ماساژ مخلوط یا رقیق شده در حمام برای کمک به مشکلات گوارشی، عدم انرژی، خستگی، عفونت، آنفولانزا، چاقی، اضافه وزن، روماتیسم، افسردگی، استرس و به عنوان یک تونیک عمومی استفاده می شود.

لوسیون ها و کرم ها
روغن لیمو را می توان در یک کرم یا لوسیون برای تمیز کردن پوست استفاده کرد. خواص رطوبت عالی برای شرایط پوستی چرب است. از سوی دیگر اثر ضد عفونی روغن لیمو به درمان هر گونه برش، جوش و زخم های جزئی کمک می کند. عملکرد روغنی روغن بیشتر کمک می کند تا سلولیت را مرتب سازد و همچنین با آکنه کمک کند.

دهان و دندان
اگر در آب گرم پراکنده شده در فرم بسیار رقیق شده باشد، می تواند به عنوان یک شستشوی دهان یا گلی برای استفاده از زخم های دهان استفاده شود.

احتیاط
غیر سمی، اما می تواند در برخی افراد باعث تحریک و حساسیت پوست شود. از آنجایی که این یک روغن سمی است، قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید نباید از آن استفاده شود (حتی در رقت پایین).

اسانس روغنی لیمو به خوبی ترکیب می شود گرچه روغنهای اسانس معمولا با یکدیگر همخوانی دارند، روغن لیمو به خصوص با اسطوخدوس، گل رز، چوب صندل، بنزوین، اکالیپتوس، ژرانیا، رازیانه، منگوله، نرلی به خوبی ترکیب می شود.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط