اسانس روغنی زیره دارای بوی تند و بسیار پرنفوذ می باشد.

منبع اسانس روغنی زیره

در اصل از منطقه مدیترانه، این یک گیاه کوچک سالانه در حدود 50 سانتی متر (20 اینچ) بالا، با برگ های سبز عمیق، پرتوهای باریک و گل های کوچک سفید یا صورتی، و پس از آن دانه های مستطیل کوچک است. شناخته شده از زمان کتاب مقدس، آن است که عمدتا برای خواص هضم آن استفاده می شود. مصری ها از آن برای سردرد استفاده کردند. فریسیان مالیات خود را با آن پرداخت کرده و در قرون وسطی، اربابان فئودال برای خدمات ارائه شده به سرزمین های سرخ پوشیده شده اند. زیره  یک عنصر مهم در غذاهای هند و در ظروف ملی مکزیکی است.

استخراج

اسانس روغنی زیره را با تقطیر بخار از دانه رسیده استخراج می کند.

ترکیب شیمیایی

اجزای اصلی شیمیایی اسانس روغنی زیره ، سمین، دیپنتن، لیمونن، پهلاندرن و پینن است.

احتیاط

این روغن دارای بوی غلیظ است و باید به شدت مورد استفاده قرار گیرد، اما آن را غیر سمی، غیر مضر و غیر حساسیت در نظر گرفته است. این دارای ویژگی های سمی عکس است، بنابراین نباید هنگام استفاده از پوست در معرض نور خورشید قرار گیرد، افراد مبتلا به پوست حساس باید آن را اجتناب کنند و از حاملگی اجتناب شود.

خواص درمانی

خواص درمانی اسانس روغنی زیره آنتی سپتیک، ضد اسپاسمتیک، آنتی اکسیدان، ضد باکتری، گیاهان دارویی، گوارشی، دیورتیک، قوز قرنیه، اعصاب، محرک و تونیک است.

استفاده می شود

اسانس روغنی زیره به عنوان روغن گرم کننده مفید است و به کاهش درد عضلانی و استئوآرتریت کمک می کند. در سیستم گوارش، این محرک است که به کولیک، دیسپپسی، نفخ شکم، نفخ و سوء هاضمه کمک می کند. برای سیستم عصبی، آن را تونیک است و اثر مفید در سردرد، میگرن و خستگی عصبی است، روغن زیره سبب کمک به سیستم گوارش می شود، برای سیستم عصبی به عنوان یک تونیک مفید است و درد های عضلانی را کاهش می دهد.

مشعل ها و بخارسازها

در بخارساز ها می تواند برای سیستم های گوارشی، عصبی و عضلانی مفید باشد.

اسانس روغنی زیره را با چه اسانس روغنی  هم مخلوط کرد

آن را با آنجلیقه، سیبرال و بابونه می توان استفاده کرد.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط