آنزیم مواد شوینده نظیر پروتئاز ها و آمیلاز ها بعضی از مواد فعال هستند. در ایالات متحده، حدود 50 درصد از مواد شوینده مایع، 25 درصد از مواد شوینده پودر و تقریبا تمام افزودنی های سفید کننده پودر، اکنون حاوی آنزیم هایی هستند که می توانند لکه هایی را که به تنهایی میتوانند از طریق سورفکتانت های معمولی حذف شوند سخت کنند. به عنوان مثال: در آنزیم مواد شوینده آمیلاز تجزیه لکه های مبتنی بر نشاسته به بخش های کوچکتر که مولکول نشاسته بزرگتر را تشکیل می دهند، کاتالیز می کند. الیگوساکارید ها و دکسترین ها از فعالیت هیدرولیتی آزاد می شوند

بنابراین آنزیم مواد شوینده رنگ از لحاظ فیزیکی از سطح قطعه پارچه به صورت قطعه با این مواد که به عنوان قیچی عمل می کند جدا شده است. عمل پروتئازها، همانطور که در نام خود نامیده می شود، شبیه آنزیم مواد شوینده آمیلاز است، به جز اینکه مولکول پروتئین بزرگ هیدرولیز شده است. در طول پروسه هیدرولیز، پیوند های پپتیدی که اسیدهای آمینه مختلف را با هم تشکیل می دهند برای تشکیل یک مولکول پروتئین، شکسته می شوند، پلی پپتید های کوچکتر و واحدهای اسید آمینه واحد را آزاد می کنند. به طور کلی، پلیمرهای ساخته شده از کمتر از حدود یکصد واحدهای مونومر اسید آمینه، پلی پپتیدی نامیده می شوند و پروتئین های بزرگتر نامیده می شوند.

حضور آمیلاز و پروتئاز در آنزیم مواد شوینده نیز بعنوان یک فاکتور مهم و موثر در مایعات ظرفشویی می باشد. آن ها می توانند بقایای ذرات غذا را بشکنند و به سادگی ذرات چسبناک چربی را از ظروف شیشه ای پاکسازی کنند. شما می توانید قابلمه های پوشیده از پنیر و ماکارونی پخته را براحتی بشویید و از جایگزینی مجدد ذرات و لکه شسته شده بر روی ظروف جلوگیری کنید و زیبایی ظروف بلور و نقره را حفظ کنید.

در فرمولاسیون پودر ماشین ظرفشویی، جایگزین ترکیبات شیمیایی می شود و علاوه بر خاصیت پاک کنندگی قوی، از رسوب مجدد لکه ها بر روی ظروف جلوگیری می کنند و سبب حفظ درخشندگی بیشتر ظروف می شوند.

می توانید از ترکیبات ملایم تری در فرمولاسیون ترکیبات شوینده لباس بهره ببرید که در دمای کمتر عملکرد مناسبی داشته، لباسها را محافظت و عمر آنها را طولانی تر کند. در شستشوی لباس، مولکول های درشت لکه ها را می شکنند از این رو لکه ها راحت تر از پارچه جدا شده و شسته می شوند. بنابراین، فرمولاسیون مواد شوینده اضافه می شود مزایای پاک کنندگی بسیار قابل توجهی را برای مصرف کننده به همراه می آورد. نتایج آزمایشات متعدد نشان می دهد که عملکرد لکه بری چند آنزیم مواد شوینده که با هم به درستی مخلوط شده باشند بالاتر از مجموع عملکرد تک تک این مواد هستند.

انواع آنزیم مواد شوینده:

  1. آنزیم پروتئاز Protease – خون، شیر، چمن، تخم مرغ و …
  2. آنزیم آمیلاز Amylase – نشاسته (گندم، برنج، ذرت، سیب زمینی)
  3. آنزیم پکتیناز Pectate lyase – میوه جات و سبزیجات، سس کچاپ، غذاهای فراوری شده، انواع سس ها، مربا، آبمیوه ها
  4. آنزیم لیپاز Lipase – کره، روغن های گیاهی(ذرت، زیتون و غیره)، عرق بدن
  5. ماناناز Mannanase – شکلات،سس سالاد، لوازم آرایش و همه محصولات صمغی
  6. سلولاز 1 و سلولاز 2 Cellulase – جلوگیری از بازگشت مجدد لکه ها روی پارچه و خاکستری شدن، جلوگیری از ایجاد پرز، حفظ رنگ و بافت پارچه، شفافیت رنگ ها، جلوگیری از بور شدن لباس های تیره

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط