آمونیوم کلراید (NH4Cl)، همچنین به نام نمک آمونیاک و کلرید هیدروژن است. استفاده اصلی آن به عنوان یک منبع نیتروژنی در کود و به عنوان یک الکترولیت در سلول های خشک است و همچنین به عنوان یکی از اجزای گالوانیزه، حلبی کردن و جوش لحیم کاری برای حذف پوشش های اکسید از فلزات استفاده می شود و در نتیجه چسبندگی جوش ها را بهبود می بخشد. نشادر بخشی از بسیاری از داروهای سرماخوردگی اختصاصی و درمان سرفه به علت کارآیی آن به عنوان یک ماده دفع ادرار است و در پزشکی و دامپزشکی برای جلوگیری از سنگهای ادراری در بز، گاو و گوسفند استفاده می شود. آمونیوم کلراید یک ماده بلورین بی رنگ است. نشادر بسیار محلول در آب است، به راحتی محلول کمی اسیدی را تشکیل می دهد. آن را بدون ذوب شدن در دمای 340 درجه سانتیگراد (644 درجه فارنهایت) تبخیر می کند تا حجم مساوی آمونیاک و کلرید هیدروژن ایجاد کند. آمونیوم کلراید به عنوان یک محصول جانبی در فرآیند آمونیاک سودا برای ساخت کربنات سدیم تولید می شود. همچنین با واکنش سولفات آمونیوم و محلول های کلراید سدیم تولید می شود. هنگامی که با آهک (کربنات کلسیم) مخلوط می شود، گاز آمونیاک تولید می کند.

آمونیوم کلراید می تواند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد، کاربرد نشادر:

این دارو به عنوان یک دیورتیک برای افراد مبتلا به بیماری ورم هستند استفاده می شود. دوز 9 گرم در روز توصیه می شود. آمونیوم کلراید با افزایش دفع کلیوی کلرید عمل می کند.

در عین حال، به عنوان یک اسیدی کننده نیز استفاده می شود، زیرا این نمک باعث افزایش غلظت اسیدیته یون های هیدروژن آزاد می شود.

نشادر، دفع ادرار را کنترل می کند، که باعث تخریب مخاط می شود و باعث تحریک غدد لنفاوی مخاطی برونش می شود.

در زمینه داروسازی، کلرید آمونیوم، به مدت 5 تا 6 ساعت پس از مصرف، از دستگاه گوارش کمک می کند.

همچنین این نمک برای تولید سلول های خشک قلع در فرایند روی و فرآیندهای گالوانیزه استفاده می شود. در صنایع مختلف به عنوان جوش برای جوش و برداشتن اکسید فلز استفاده می شود. همچنین در منسوجات و سفال استفاده می شود.

مصرف کلرید آمونیوم باید تحت نظارت پزشکی و با ثبت نام قبلی باشد زیرا ممکن است برای بعضی از افراد، مانند افرادی که سیگار کشیدن یا بیماری کبد را تشخیص داده اند، مضر باشد.

این نمک هرگز نباید به عنوان درمان آلکالوز متابولیک مورد استفاده قرار گیرد زیرا ممکن است باعث اختلال در عملکرد کلیوی شود.

اگر مصرف بدون ردیابی ایجاد شود، یک پزشک می تواند عوارض جانبی مانند سردرد، بی حالی، سوزش، استفراغ، اسهال، بی اشتهایی و سایر بیماری ها داشته باشد.

جهت خرید آمونیوم کلراید ( نشادر ) با همکاران فروش ما در ارتباط باشید.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط