آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید Hydrogen peroxide با فرمول مولکولی (H2O2) می باشد. آب اکسیژنه یک مایع بدون رنگ است که معمولا به عنوان محلول های آبی مختلف تولید می شود که عمدتا برای سفید کردن پنبه و سایر پارچه ها و چوب خمیر استفاده می شود، در تولید مواد شیمیایی دیگر، صنایع آرایشی و دارویی استفاده می شود.

محلول های حاوی بیش از 8 درصد آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید به پوست آسیب می رساند. هیدروژن پراکسید اولین بار در سال 1818 به عنوان یک ترکیب شیمیایی شناخته شد که ساده ترین عضو کلاس پراکسیدها هست. از فرآیندهای مختلف تولید، اصلی ترین آنها واکنش اکسیژن از هوا با برخی ترکیبات آلی، به ویژه آنتراکینون یا ایزوپروپیل الکل می باشد. مقادیر عمده تجاری عبارتند از: محلول های آبی حاوی 35، 50، 70 یا 90 درصد هیدروژن پراکسید و مقادیر کم تثبیت کننده (اغلب نمک های قلع و فسفات) برای سرکوب تجزیه می باشد.

آب اکسیژنه چیست؟

آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید با گرم شدن یا در حضور مواد متعدد، به ویژه نمک هایی از فلزات مانند آهن، مس، منگنز، نیکل یا کروم، به آب و اکسیژن تجزیه می شود. این ترکیبات را با ترکیبات بسیاری ترکیب می کند تا جامدات کریستالی را به عنوان عامل های اکسید کننده خفیف مفید بداند. شناخته شده ترین آن پتروبارت سدیم (NaBO2 · H2O2 · 3H2O یا NaBO3 · 4H2O) است که در مواد اولیه شوینده و محصولات سفید کننده کلر استفاده می شود. با برخی از ترکیبات آلی، آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید واکنش می دهد تا هیدرو پراکسید یا پراکسید را تشکیل دهد که برای شروع واکنش های پلیمریزاسیون استفاده می شود. در اکثر واکنش های آن، آب اکسیژنه، مواد دیگر را اکسید می کند، اگر چه خود با چند ترکیب مانند پرمنگنات پتاسیم اکسیداسیون می کند.

کاربرد آب اکسیژنه

آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید یک آنتی سپتیک خفیف است که بر روی پوست استفاده می شود تا از آلودگی های جزئی، سوزش و سوختگی جلوگیری می کند. همچنین ممکن است به عنوان یک دهانشو استفاده شود تا به کاهش تحریک اندام دهان به صورت جزئی کمک کند (به عنوان مثال، به علت زخمهای خارش / سرما). این محصول با آزاد کردن اکسیژن در مناطقی که تحت تاثیر قرار گرفته است، کار می کند. انتشار اکسیژن باعث بوجود آمدن فوم می شود که به حذف پوست مرده و تمیز کردن منطقه کمک می کند، این محصول نباید برای درمان زخم های عمیق، نیش حیوان یا سوختگی های جدی استفاده شود.

انواع آب اکسیژنه:

آب اکسیژنه خوراکی
آب اکسیژنه صنعتی

نحوه استفاده از محلول آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید :

همه راهنمایی های موجود بر روی بسته بندی محصول را دنبال کنید. اگر از هر گونه اطلاعاتی مطمئن نیستید، با پزشک یا داروساز مشورت کنید. در چشم ها استفاده نکنید و یا روی قسمت های پوست زیاد قرار ندهید. اگر از این محصول بر روی پوست استفاده می کنید، قبل از استفاده، منطقه آسیب دیده را تمیز کنید. یک مقدار کمی از محصول را در ناحیه آسیب دیده اعمال کنید، معمولا 1 تا 3 بار در روز. اگر بعد از استفاده از این محصول یک باند را بکارید، ابتدا منطقه را خشک کنید. اگر از این محصول به عنوان یک دهان شو استفاده می کنید، قبل از استفاده از مقدار مشابه آب مخلوط کنید. حداقل 1 دقیقه در دهان بیش از منطقه آسیب دیده، سپس خارج کنید. این محصول را نخورید. شستشو تا 4 بار در روز یا به عنوان دندانپزشک یا دکتر شما انجام شود.

چرا نفس سیلیکون ؟

تضمین کیفیت کالا

قیمت رقابتی

بسته بندی اصولی

تحویل به موقع کالا

گزارش ارسال کالا

اخبار صنایع

تجزیه و تحلیل صنعت جهانی چیپس صابون

دستورالعمل های آب ژاول

صابون گلیسیرین

بازار جهانی چیپس صابون

اپتیکال برایتنر در تولید شوینده ها

تلفن:

021-40775476
021-40775476

لینک مرتبط